איומים בהשמצות על משפחת הרב עובדיה יוסף בשל הגיור

גורמים חרדיים שלחו לבניו של הרב יוסף מכתבים ובהם איומים בהכפשת אביהם וב"מלחמת עולם", אם לא יבטל את פסיקתו המכשירה את גיורי צה"ל

יאיר אטינגר
יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אטינגר
יאיר אטינגר

גורמים חרדיים מאיימים על בניו של בכיר הפוסקים הספרדים, הרב עובדיה יוסף, בהכפשת אביהם בציבור החרדי, בשל פסק ההלכה שהוציא ביום שישי הקובע שגיורי הצבא תקפים.

בני הרב יוסף, בעצמם רבנים וראשי קהילות, מצאו אתמול בתיבות הדואר בבתיהם מסמך המוצג כטיוטת חוברת, בשם "לעקור את הכל", ובו אוסף פסקי הלכה ישנים נגד גיורי המדינה, והשתלחויות אישיות נגד הרב יוסף בגלל שיטתו בפסיקת הלכה. החוברת, שבסופה האיום ל"גילויים מדהימים בחוברת מס' 2", הגיעה לידי "הארץ".

המאיימים הזהירו את בני הרב, במכתב שצירפו לחוברת, שיש בידיהם "ציטוטים מגדולי ישראל שליט"א על אביכם בעקבות מכתבו האחרון, שהוא כמו רפורמי, פסקיו בטלים ומבוטלים". המאיימים סיפרו שאספו מימון להפצת החוברת ב-100 אלף עותקים בריכוזי החרדים בישראל ובחו"ל.

המאיימים דורשים מהבנים "להציל את כבודו של אביכם שבערוב ימיו מסתבך בפרשייה שתחרימו לנצח מעולם היהדות החרדית. כולם עדיין המומים ומזועזעים איך התיר הרב את גיורי צה"ל - גיורים רפורמים לכל דבר!". עוד הם קראו: "עצרו מבעוד מועד, כי התבערה תהפוך למלחמת עולם, ואם לא תחזרו בכם לא ננוח ולא נשקוט עד שאביכם וספריו ייצאו ויוקעו מעולם התורה".

המכתב ששלחו המאיימים כולל גם גידופים לרב הראשי שלמה עמאר. "איך נתתם לעמאר לשטות באביכם ולבזות אותו בערוב ימיו" (...) מה שלא עשו שונאיו הגדולים לאביכם עשה לו עמאר שר"י (שם רשעים יירקב, י"א)".

הרקע למכתב הוא העמדה החרדית אשכנזית השוללת כל גיור שאינו דורש מהמתגייר לקבל עליו קיום מצוות לכל דקדוקיהן. החוברת היא לקט מכתבים שהוציאו במרוצת השנים הרבנים האשכנזים, המוקיעים את גיורי המדינה והצבא ותוקפים כל רב שמוכן להכיר בהם כ"מורד בתורתנו הקדושה".

אתמול נמשכה גם המתקפה הליטאית הרשמית ב"יתד נאמן" נגד הרב יוסף. היום אמור להתקיים דיון בוועדת החוקה של הכנסת בעניין חוק הגיור הצבאי, למרות פסק ההלכה הדרמטי של הרב יוסף.

הקובץ שנשלח לבני הרב כולל התבטאויות שכתבו בשנים עברו בכירי הרבנים, שחלקם מתו, נגד הרב יוסף בשל פסיקותיו המקלות. הדף האחרון, בעל תוכן מאיים במושגים חרדיים, לקוח מביוגרפיה על הרב יעקב ישראל קנייבסקי ("הסטייפלר"), שבה מובאת מחאתו נגד פסיקת הרב יוסף בענייני שמיטה.

השורות החשובות במכתב מיוחסות לבנו של הסטייפלר, הרב חיים קנייבסקי, מבכירי הרבנים הליטאים היום ומי שנהנה מהשפעה בקרב הציבור הספרדי. בשנים האחרונות גינה את מי שמכיר בגיורי המדינה כ"אפיקורס". הוא מצוטט במסמך כאומר: "אביו אמר לו לעשות משהו כנגד הרב עובדיה יוסף שעוקר את השמיטה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ