נאום הפרישה כבר היה מוכן, הח"כים התקפלו ברגע האחרון

תוכנית המורדים שלא התממשה

מזל מועלם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מזל מועלם

מאחורי ההודעה שלא לפרוש מהמפלגה התחוללה דרמה קטנה, לאחר שברגע האחרון השתנתה ההחלטה שכבר התקבלה - לפרוש. מתברר שמיד לאחר הודעת ברק התכנסו הארבעה לדיון חירום, שנמשך אל תוך הלילה, ובמהלכו היתה תמימות דעים לגבי הפרישה.

הארבעה הסכימו כי למרות הנסיבות החדשות, הם אינם רואים עין בעין את סדר היום החברתי-מדיני עם השרים המתפטרים, והיחסים העכורים יקשו עליהם לתפקד יחד. אחרי שחלמו תקופה ארוכה להקים סיעה חדשה היה קשה לדמיין שיוותרו על ההזדמנות.

פרץ וכבל, שהיו הדומיננטיים במהלך לפרוש, קיבלו אתמול מאות פניות מצד פעילים וראשי ערים ממפלגת העבודה, שהפצירו בהם שלא לפרוש. גם השרים המתפטרים ויחימוביץ' ביקשו מהם להישאר. אל פרץ באה משלחת של אנשי עסקים, ובהם איש העסקים הירושלמי הראל מרגלית, שתמך בו בפריימריז ב-2005 לראשות העבודה, שדיבר על לבו וניסה לשכנע אותו להישאר במפלגה.

בסביבות השעה 10 בבוקר התכנסו הארבעה שוב בלשכתו של פרץ, כאשר על השולחן כבר היו הסיכומים אליהם הגיעו בעזרת עורך הדין, ח"כ לשעבר יוסי כץ, מקורבו של פרץ. על פי הסיכום, הארבעה יפרשו ויקימו סיעה חדשה, סיעה סוציאל-דמוקרטית. פרץ היה אמור להתמנות ליו"ר המפלגה וכבל ליו"ר הסיעה. נאום הפרישה של פרץ, על פי עדויות, כבר היה מוכן.

בשלב הזה החל בן-סימון להסתייג ממהלך הפרישה ואמר: ברק הלך. הסיבה לפרישתנו נעלמה. אני חושב שאנחנו צריכים להישאר ולנסות לשקם את המפלגה. פרץ וכבל הביעו נכונות לשמוע את הדברים. דבריו של בן-סימון בשילוב עם הלחץ שהופעל על הארבעה, עשו את שלהם. פרץ אמר כי ההחלטה תתקבל רק בהסכמת כולם ואם לא כולם מסכימים, אז אי אפשר לצאת לדרך החדשה. וכך, כשכבר היה ברור לכל שהארבעה מתכוונים לפרוש, הם הודיעו - למעשה - שהפילוג השני נמנע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ