ח"כ שמאלוב-ברקוביץ': "זה בון טון להיות חד-הורית ולבקש הטבות"

מי שנבחרה לכנסת במשבצת שריון לאשה, אמרה את הדברים בכנס העמותה השוביניסטית "הפמיליסטים"

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' (קדימה) השתתפה בחודש שעבר בכנס העמותה השוביניסטית "הפמיליסטים" ברמת גן, שבו דנו המשתתפים במעמד המשפחה. במהלך הדיון השמיעה שמאלוב-ברקוביץ - שנכנסה לכנסת במשבצת שריון לאשה - לא מעט דעות שערורייתיות בנושא. שמאלוב-ברקוביץ' אמרה כי "נהיה איזשהו בון טון להיות חד-הורית שהחליטה לעשות ילד מחוץ למשפחה, ואחר כך לבוא למדינה ולבקש הטבות על זה ועל זה וכולם מבסוטים", אמרה. את אורלי אינס, שהתלוננה נגד ניצב אורי בר לב על הטרדה מינית, כינתה שמאלוב-ברקוביץ' "אשה בגיל 30 שזרקו אותה על הדשא וחיכתה מאה שנה עד שהוא עולה לתפקיד ופתאום מודיעה".

שמאלוב-ברקוביץ' הוסיפה כי "לאף מקום לא הגעתי כי פמיניסטית גרמה לי להרגיש שאני יכולה לעמוד בזכות עצמי... בלי בעלי לא הייתי מגיעה לשום מקום". בנוסף אמרה שמאלוב-ברקוביץ' כי אותה "מעולם לא הטרידו מינית... זה לא שאני מכוערת. כשגבר מחמיא לי אני מבסוטית. זה חלק מהאיזון הטבעי שבטבע".

שמאלוב-ברקוביץ' היא חברת הכנסת הראשונה אי פעם שמשתתפת בכנסים של עמותה זו. בנאומה היא התייחסה לסיכון שבהשתתפות. "ברצח הראשון של אשה אני הולכת להיות עובדת הרווחה שבגללה רצחו אשה. החלטתי, שלא כולם רוצחים. אני מוכנה לקחת את הסיכון אם ייעשה צדק אפילו עם קומץ של אנשים שנעשה להם אי צדק".

הפמיליסטים היא עמותה המקדמת את ערכי "הפמיליזם". בראש העמותה עומד גיל רונן, תושב חריש. מטרת העמותה היא להיאבק בפמיניזם הרדיקלי וב"מגדריסטיות". מטרתן, לדברי העמותה, לשכנע נשים לעזוב את בעליהן ולקחת את ילדיהם וכספם. עוד טוענים בעמותה כי ככלל, הגברים מותאמים יותר לעמדות שררה ומכירים את סודות ההפעלה המידתית של הכוח. נשים לעומת זאת, לא חושבות בדרך כלל במושגים היררכיים נוקשים. עולמן ביתי יותר ומתמקד ביחסים שבינו לבינה (לכן הן אוהבות יותר לראות סרטים על מערכות יחסים). גופן ונפשן מותאמים לחיים הביתיים ולגידול הילדים הרכים.

על יחסה לפמיניזם אמרה שמאלוב-ברקוביץ' אתמול ל"הארץ": "זה מה שאני חושבת. יש היום אפליה לרעתם של הגברים כי החוקים השתנו. ב-8 בפברואר אני אערוך כנס בכנסת עם ארגונים אלה כדי לקדם את נושא המשפחה. אני יודעת שאקבל ביקורת מפמיניסטיות אבל צריך לעשות צדק".

ניסים דואק, דוברה של אינס, אמר כי "אני מציע שחבר כנסת יתמקד בפעולות פרלמנטריות וייתן למשטרה לבצע את תפקידה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ