במשך 4 שעות ענה גלנט לשאלות מבקר המדינה

המבקר צפוי להעביר את חוות דעתו ליועמ"ש עד סוף השבוע. ההערכה היא שהוא לא יקבע אם מינוי גלנט פסול, אך יחווה דעה על התנהלותו בפרשת הקרקעות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הרמטכ"ל המיועד, האלוף יואב גלנט, העיד אתמול במשך קרוב לארבע שעות בפני מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס ואנשיו בפרשת הקרקעות במושב מגוריו עמיקם. גלנט חזר על עמדתו כי לא שיקר לרשויות וכי אם היו אי סדרים בפרשה הם נבעו מההתנהלות בין מינהל מקרקעי ישראל לבין ועד היישוב.

השימוע התקיים בשעות אחר הצהריים במשרד מבקר המדינה בירושלים. לגלנט התלווה פרקליטו, עורך הדין דורי קלגסבלד, שסייע בניסוח תשובתו בכתב של גלנט לטיוטת דו"ח המבקר אשר הוגשה ללינדנשטראוס בשבוע שעבר. על-פי גרסת גלנט, הוא דיבר אמת בכל שלבי הפרשה ולא נהנה מהטבות לא תקינות בכל הנוגע לאדמות בעמיקם.

הרמטכ"ל המיועד סירב לענות לשאלות עיתונאים בכניסתו לפגישה ובצאתו ממנה. גם מקורביו בחרו אתמול, שלא כמו בימים קודמים, שלא להרחיב באשר להתנהלות המפגש. עם זאת, בסביבתו של גלנט משוכנעים כי הנתונים והמסמכים שהוצגו למבקר ישנו את אופי הדו"ח הסופי בפרשה.

המבקר צפוי להשלים את חוות דעתו ביחס לפרשת גלנט עד סוף השבוע. ההערכות הרווחות הן, שאף שהמבקר לא יביע עמדה בשאלה האם גלנט ראוי או לא ראוי להיות רמטכ"ל, הוא יחווה בכל זאת דעה נורמטיבית ביחס להתנהלות גלנט, שתעלה מממצאי הביקורת.

הערכה נוספת היא כי המבקר יתייחס בחוות דעתו לכשלים שיעלו מתוך ממצאי הביקורת ביחס לתפקוד רשויות התכנון והבנייה ולהתנהלותם בשלבים השונים של הפרשה.

חוות דעתו של לינדנשטראוס תועבר לידי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בתוך כמה ימים. וינשטיין יצטרך להודיע לבג"ץ - לאור ממצאי המבקר - האם הוא ממשיך להגן על גלנט ועל המינוי שלו בעתירת התנועה הירוקה ופעילי הסביבה נגד מינויו לרמכ"ל, או לא.

הערכה היא שוינשטיין יביא לטרפוד המינוי רק אם יתגלה שגלנט שיקר באופן מובהק לגורמים שטיפלו בפרשה, ובכלל זה לוועדת טירקל ולפרקליטות.

וינשטיין התחייב להעביר את תשובתו לעתירה לבג"ץ שהגישה התנועה הירוקה נגד מינוי גלנט ב-1 בפברואר - בעוד שבוע בדיוק.

חבריו של גלנט ועמיתים לשעבר במטכ"ל הופיעו גם אתמול בכלי התקשורת ומחו נגד ההתקפות עליו. האלוף (מיל') אליעזר שקדי, מנכ"ל אל-על ומי שכיהן עד 2008 כמפקד חיל האוויר, אמר בראיון לקול ישראל כי הוא "מציע להיזהר מאוד מדיון ומסקנות על ידי אנשים לא מוסמכים". לדבריו, התמונה שמתוארת בכלי התקשורת באשר לפרשת הקרקעות "שונה מאוד מזו של יואב גלנט שאני מכיר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ