ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל "נדהם" מהסכמות רה"מ שנחשפו באל-ג'זירה

ראש עיריית מעלה אדומים שיגר מכתב נזעם לנתניהו בשל הפרסומים כי רה"מ הסכים לא לבנות שכונה חדשה המחברת את עירו לירושלים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל שיגר היום (רביעי) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, עם העתקים לכמה משרי הממשלה, בנוגע לפרטים שחשפו מסמכי מחלקת המשא ומתן הפלסטיני. לפי המסמכים שהתפרסמו באל-ג'זירה, נתניהו התחייב בפני נשיא ארצות הברית ברק אובמה בפגישתם במאי 2009 כי לא יבנו שכונות חדשות בשטח E1 המחבר בין מעלה אדומים לירושלים.

כשריאל כתב לראש הממשלה כי הוא נדהם לקרוא את הפרטים, אך עם זאת שמח לראות את תגובת לשכת ראש הממשלה, בה נמסר כי נתניהו לא נתן התחייבות כזו. "אני מצפה עתה מאדוני להנחות את שר הביטחון להפקיד את תוכניות המתאר של השכונה לאלתר ולקדם את הפיתוח במקום כפי שעשה בשעתו ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון" כתב כשריאל.

כשריאל בכנס פוליטי נגד כניעה לאובמה. "מצפה לקדם עתה את הבניה במקום". תצלום: תומר אפלבאום

כשריאל הוסיף שהוא "חוזר ומדגיש כי האזור אינו מהווה חיץ בפני הקמת מדינה פלסטינית בעתיד, והשכונה דרושה לנו לבנייה מיידית עקב הגידול הטבעי באוכלוסיית מעלה אדומים.

ישראל מתכננת כבר כמה שנים לבנות בשטח E1 שכונה בשם "מבשרת אדומים" ובה 3,500יחידות דיור ואזורי מסחר ותיירות, כדי ליצור רצף עירוני יהודי בין ירושלים למעלה אדומים ולחזק את אחיזתה במזרח ירושלים, שתוקף בדרך זו בשכונות יהודיות.

ב-2 ביוני 2009, לאחר ביקורו של יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו-מאזן) בבית הלבן בסוף מאי, תידרך ראש מחלקת המשא ומתן באש"ף סאיב עריקאת את אנשי המחלקה ברמאללה ועידכן אותם בפרטי הביקור. "הנשיא אובמה אמר שקיבל התחייבות מישראל להפסיק את הבנייה ב-E1 אך לא קיבל התחייבות להפסקת הריסת הבתים במזרח ירושלים", אמר עריקאת לפי מסמך שסיכם את התדרוך. "השליח מיטשל אמר לנו שאובמה היה מאוד קשוח עם ביבי וקלינטון אמרה לנו את אותם דברים. הפגישה (של אובמה, ב"ר) עם הישראלים לא הניבה דבר מלבד התחייבות להפסיק את הבנייה ב-E1, אבל זה סוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ