רה"מ נתניהו הורה לשרים: אל תתבטאו בנושא מצרים

גורם מדיני בכיר בירושלים אמר כי "ישראל אינה מעוניינת בשום צורה להשתרבב לאירועים במצרים ולפיכך הונחו כל הגורמים להוריד פרופיל בנושא המצרי"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשרד החוץ הודיעו הערב (שישי) כי הם עוקבים מקרוב אחר האירועים במצרים. במשרד החוץ מקיימים בכל כמה שעות דיוני הערכת מצב ושר החוץ אביגדור ליברמן שוחח עם שגריר ישראל בקהיר יצחק לבנון כדי לשמוע את הערכותיו. בשלב זה אין כוונה לפנות את משפחות הדיפלומטים הישראלים מקהיר.

לשכת ראש הממשלה הנחתה את כל הדוברים הרשמיים של הממשלה ואת השרים שלא להתבטא בשום צורה באמצעי התקשורת בנוגע למצב במצרים. גורם מדיני בכיר בירושלים אמר כי "ישראל אינה מעוניינת בשום צורה להשתרבב לאירועים במצרים ולפיכך הונחו כל הגורמים להוריד פרופיל בנושא המצרי".

במקביל, הממשל האמריקאי דווקא כן התייחס למחאה ההמונית נגד שלטונו של חוסני מובארק במצרים. שרת החוץ האמריקאית הילרי קלינטון הדגישה הערב כי הממשל האמריקאי תומך במימוש זכויות האדם של אזרחי מצרים וקראה לכוחות הביטחון המצריים, וכן למפגינים, שלא לנקוט באלימות. היא ציינה עוד כי על השלטון המצרי לבצע רפורמות אזרחיות וכלכליות בשיתוף האזרחים המצרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ