ראש הממשלה נתניהו לקאנצלרית מרקל: חושש ממשטר איסלאמי קיצוני במצרים

נתניהו קיים מסיבת עיתונאים עם הקאנצלרית מרקל, שאמרה כי לאור ההתפתחויות במצרים, קיימת חשיבות מיוחדת למו"מ המדיני

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שני) בלשכתו בירושלים עם קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. חלק נרחב מהפגישה הוקדש למשבר במצרים.

במסיבת עיתונאים שנערכה לאחר הפגישה, אמרה הקאנצלרית כי "לאור ההתפתחויות במצרים קיימת חשיבות מיוחדת בקידום התהליך המדיני עם הפלסטינים". מרקל קראה לנתניהו להפסיק את הבנייה בהתנחלויות שפוגעת לדבריה בתהליך השלום.

נתניהו השיב למרקל כי ההתנחלויות אינן מכשול לשלום, וכי הבנייה בתקופת ממשלתו פחותה מזו של ממשלות קודמות. ראש הממשלה התייחס לאירועים האחרונים במצרים ואמר כי "ישראל היא אי של יציבות באזור". נתניהו הוסיף כי הוא רוצה לקדם את תהליך השלום אך לשם כך על הפלסטינים לחזור למשא ומתן.

במהלך מסיבת העיתונאים הביע נתניהו חשש כי משטר איסלאמי קיצוני כמו באיראן יעלה גם במצרים. "מה שיכול להתפתח במצב של תהפוכות מהירות, מבלי שכל המבנים הדמוקרטיים יהיו במקום, זה משטר דיכוי של האיסלאם הקיצוני שרומס זכויות אדם, לא מאפשר דמוקרטיה ומהווה סכנה לשלום", אמר.

בכירים בלשכתה של מרקל אמרו בימים האחרונים בתדרוכים סגורים כי הקאנצלרית "תהיה קשוחה מאוד עם נתניהו ותנצל את הפגישה כדי להעביר לו שעליו להתקדם במהירות בנושא הפלסטיני".

נתניהו ומרקל, היום בירושלים. תצלום: רויטרס

מרקל הגיעה לישראל במסגרת הסבב השלישי של הדיאלוג בין ממשלת גרמניה לישראל. יחד עם מרקל הגיעו עשרה משרי ממשלת גרמניה והם מקיימים פגישות עם עמיתיהם הישראלים. לאחר פגישת נתניהו ומרקל התקיימה ישיבת ממשלה משותפת.

האירוע המרכזי בביקורה של מרקל יתקיים מחר באוניברסיטת תל אביב. הקאנצלרית תבוא למרכז למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב, תישא נאום ותענה לשאלות סטודנטים וחוקרים. מרקל מעוניינת להשתמש במפגש זה כדי להעביר מסר לציבור הישראלי בעניין תהליך השלום עם הפלסטינים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ