"גדי סוקניק, הראיון שהעניק לך יואב גלנט סייע או הזיק לו בסופו של דבר?"

מרב מיכאלי
מרב מיכאלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מרב מיכאלי
מרב מיכאלי

גדי סוקניק, עיתונאי ותיק ואיש שייטת לשעבר, השיג השבוע לתוכנית התחקירים החדשה "360" את הראיון היחיד שנתן עד כה יואב גלנט בעקבות הסערה סביב ביטול מינויו.

גדי סוקניק, אתם חברים, אתה וגלנט?

"לא. אני מכיר את האיש הרבה פחות מהרבה אחרים ואפשר לספור את מספר הפגישות שלנו בארבע עיניים על אצבעות יד אחת ויישאר עודף".

אז כמה משקל היה למסטינג של השייטת בבחירה שלו בך?

"משקל גדול, במקרה הזה. אני מניח שמעבר לזה, לצטט את מה שהוא אמר, שהוא חיפש במה מרכזית ומראיין הוגן ואמין שהוא יכול לסמוך עליו, למרות שלא שירתנו יחד וגם לא הכרנו בשירות, אז העובדה ששנינו בוגרי אותה יחידה, אם כי בתקופות שונות ובדרגות שונות, מאוד הוסיפה לאמינות שלי בעיניו.

"הבנתי ממנו שאחרי מה שעבר בתקופה האחרונה הוא מרגיש מאוד לא בטוח בשדה הקרב התקשורתי, ולכן הוא לא רצה להיכנס לעימות שבו ישימו לו מוקשים-נגד-אדם, כמו שהוא הרגיש ששמו לו בתחומים אחרים. הבהרתי לו שיבין שהכל ייעשה כמו שצריך, שהוא יישאל את כל השאלות הקשות, והוא אמר שאין לו שום בעיה עם זה, הוא רק רוצה לשבת מול בן אדם שהוא סומך עליו, לא שיכניסו אותו שוב לשדה המוקשים".

כמה זה תרם לתחושת המחויבות שלך כלפיו?

"התחושה שלי כלפיו היתה בלאו הכי תחושה של טרגדיה. אדם שהוא קצין ללא רבב, שמעולם לא הוטל ספק לא ביכולתו המבצעית ולא בכישוריו האחרים, עד הפרשה הזאת. במובן הזה הרגשתי ככה אי נוחות אזרחית מולו אבל זה רק במוח הקטן, לא על השולחן".

הטרגדיה היא שהוא נפל בדבר שלא שייך למקצועיות שלו או הטרגדיה היא שנעשה לו עוול?

"לא, לא, לא, אני גם ממש לא חושב שנעשה לו חד-משמעית עוול. אולי נעשה לו עוול בצורת הטיפול בנושא בכל מיני דרגים ועל זה הוא עותר לבג"ץ עכשיו, אבל בהחלט אני חושב שהתקשורת עשתה עבודה בסדר גמור, כמו ברוב המקרים האחרים שמאשימים אותה. זה בהחלט בעיות שבינו לבין שכניו לבין רשויות החוק.

"להערכתי, גלנט הוא לא אדם שהיו לו מלחמות עם כלי תקשורת אז לא נראה לי שהוא נפל קורבן למהומה תקשורתית. הוא כן נפל קורבן לערב רב של יצרים של שכניו ושלו וכל מיני אישים נוספים שהיו מעורבים בזה".

אבל גם יצרים שלו.

"בוודאי, אין ספק, והוא גם יודע את זה והוא גם מצטער היום שהוא לא פעל מבעוד יום לתקן טעויות ולו קטנות שהיו לו בדרך".

הראיון שהיה אמור לתת לו במה הזיק לו לבסוף, אולי כי בעיצומו קיבל את ההודעה על ביטול המינוי, ואז מה שאמר בחלק הראשון של הראיון יצא קצת מביך בדיעבד.

"לא, כשהוא הגיע לראיון הוא כבר ידע בוודאות כמעט מלאה שהמינוי יבוטל. למרות זאת הוא דיבר כמו שדיבר. באמצע הוא קיבל טלפון מאהוד ברק שהם מפרסמים את ביטול המינוי ולמרות זאת הוא המשיך בראיון, אולי טיפה בנימה יותר קרבית. היחידים שלא ידעו על הביטול הפורמלי זה אני וצוות התוכנית, כי הוא לא אמר לנו".

לא יפה, זה היה משנה מן הסתם את השאלות שלך.

"נכון, הייתי מחדד יותר - לא אוטוטו מבטלים אלא בוטל. אבל הוא לא אמר לנו כלום".

אז לא הרגשת קצת מטופש, כשיצאת מהראיון וגילית שרשמית בוטל המינוי?

"לא, כיוון שאני יותר חושב על האמת שבפרסום, על הדיוק שבדברים. ברגע שראיתי שגם אחרי הטלפון הוא ענה את אותן תשובות ושהוא מתכוון להיאבק אז הייתי רגוע. הייתי שמח אם השאלות שלי היו נכון לאותו רגע יותר ממוקדות ולא על יד. הבהרתי במהדורה שהראיון הוקלט לפני כמה דקות אבל זה לא כזה אסון מבחינתי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ