השר משה יעלון: יש תחושה של מלחמה בגבי באשכנזי

השר לעניינים אסטרטגיים אמר כי "אובדן העשתונות" בכל הקשור ליחסים בין ברק לאשכנזי מביא לפגיעה בביטחון המדינה

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

השר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון, אמר היום (שבת) בראיון לתוכנית פגוש את העיתונות, כי היחסים המעורערים בין שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל גבי אשכנזי גורם לפגיעה בביטחון המדינה. "אני לא מבין מה קורה פה, יש תחושה של אובדן עשתונות ומלחמה בגבי אשכנזי. אם צריך להשקיע כל כך הרבה זמן בהודעות ובתקשורת וכל תשומת הלב מרוכזת רק בנושא הזה אין ספק כי זה פוגע בביטחון המדינה", אמר יעלון.

בהתייחסו לטענתו של שר הביטחון כי ישנן בעיות נורמטיביות, אתיות ומקצועיות בהתנהלותו של אשכנזי אמר יעלון ש"צר לי על הדברים של ברק, כי אני יושב בממשלה ואני ודאי לא יכול להעיד על בעיה מקצועית. אני שומע רק ידיעות שמוזנות לתקשורת, ואכן יש סוגיות שאשכנזי צריך לתת עליהן תשובות. אך אם המצב כל כך חמור למה לא קיבלנו מידע ולמה לא הדחנו את אשכנזי?".

לדברי יעלון, שתחת פיקודו הודח בועז הרפז מצה"ל, "גם אני התעוררתי עם כותרות המרמזות על מסמך הרפז וקושרות כביכול את גבי אשכנזי לעניין, אבל ליצור רשת שלמה של שמועות זה פסול. אשכנזי יסביר מה שהוא צריך ואני מקווה שיש לו תשובות טובות, אבל זה בוודאי לא משהו שמצריך כתיבת ספרים". יעלון הוסיף כי "גבי אשכנזי לא קשור לחקירה החדשה בעניין הרפז".

השר יעלון, שהודיע השבוע כי יתנגד למינוי האלוף יאיר נוה לרמטכ"ל זמני, ונעדר מההצבעה על בחירתו של גלנט לרמטכ"ל, אמר עוד כי האלוף בני גנץ, שיוצג מחר בפני הממשלה כמועמד לתפקיד הרמטכ"ל הבא של צה"ל, הוא מועמד ראוי לתפקיד.

יעלון התייחס גם לראיונות שהעניק בסוף השבוע האלוף יואב גלנט לאמצעי התקשורת ואמר כי "לבי עם גלנט, הוא בן טיפוחיי מבחינות מסוימות והוא קצין מצוין ולוחם נועז". עם זאת, לדברי השר, "לנוכח כמה מהאירועים שנחשפו הוא לא כיבד את החוק ולכן הוא לא ראוי להיות הרמטכ"ל".

יעלון הוסיף כי "השאלה במקרה זה היא לא משפטית אלא ערכית: האם מפקד שצריך לתת דוגמה למאות אלפי חיילים ראוי לכך, ועל פי התנהלותו, גלנט לא ראוי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ