עיריית רמת השרון תעבור לאוהל מחאה; ויקי קנפו חוזרת להפגין נגד נתניהו

מתרחבת המחאה נגד יוקר המחייה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

מאבק הרשויות המקומיות נגד ההתייקרויות במשק מעלה הילוך. בעקבות הפרסום ב"הארץ" אתמול על בקשת העיריות להעלות את חיובי הארנונה, שוקלים עתה תושבים נוספים להגיש למשרד הפנים התנגדויות במחאה על המהלך. בראש העין, לדוגמה, עלה בשלוש השנים האחרונות תשלום הארנונה ב-17 אחוזים. בתגובה, אנשי האופוזיציה בעיר כבר פנו אל עורכי דין המתמחים בדיני נדל"ן ומקרקעין.

מחאה נוספת נרשמת בימים אלה גם בפתח תקווה הסמוכה, בעקבות בקשת העירייה להעלות את שיעור הארנונה בחמישה אחוזים. ברעננה עתיד לזנק תשלום הארנונה בשיעור כולל של כתשעה אחוזים, וגם שם הרחוב אינו נותר אדיש למחאה המתפתחת. "העיר כמרקחה בנושא הזה, וכדאי שסוף-סוף גם הציבור הבינוני, ששקט בדרך כלל, יקום וימחה", אמר אתמול זאב, תושב רעננה. מחר יתמקמו פעילים חברתיים ופוליטיים בפינת הרחובות אחוזה ובורוכוב בעיר, כדי לעודד תושבים נוספים להצטרף למאבק.

בעקבות עליות המחירים החליטו בעיריית רמת השרון לעזוב את בית העירייה ולהתמקם החל מיום ראשון באוהל מחאה. ראש העירייה, איציק רוכברגר, הפיץ מכתבים לכלל התושבים וקרא להם לחתום על עצומה הדורשת את הפחתת מחירי המים, הדלק והלחם.

"לא נסכים שהממשלה תאפשר השתוללות מחירים שאין להם שום קשר עם העלות האמיתית של המים. לפיכך, החלטתי יחד עם חבריי למועצת העירייה לצאת למאבק פומבי נגד מדיניות העושק של הממשלה", כתב רוכברגר אל התושבים. "אני קורא לכם להגיע אל אוהל המחאה כדי להפגין את הנחישות שלנו להפסיק ולהיות הפרה החולבת של האוצר".

יו"ר השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, הגן אתמול על ההחלטה להעלות את הארנונה. "הממשלה מנסה דרכינו להעלות את המסים לאזרחים. אין ברירה לראשי הרשויות - או לקצץ בשירותי חינוך ותברואה, או להעלות בארנונה", אמר בוחבוט ל"הארץ". לדבריו, אם הממשלה תוריד את מחירי המים, בהנהלת מרכז השלטון המקומי יקיימו דיון במטרה לקצץ במחצית את דרישת הרשויות להעלאת תעריפי הארנונה. במקביל, מאיימים בשלטון המקומי לפתוח בשביתה אם לא תהיה ירידה במחירי המים, הדלק והלחם.

אתמול נודע גם כי שמונה שנים לאחר שהובילה את מאבק האמהות החד-הוריות, חוזרת גם ויקי קנפו למחות נגד המדיניות הכלכלית. ביום ראשון היא תצטרף להפגנה מול משרד ראש הממשלה בירושלים. "מי אם לא אני יצטרף למאבק?", אמרה קנפו ל"הארץ". "זה בינתיים רק הפגנה ומחאה, אני לא אשב עוד פעם באוהלים. אבל גם להוציא את האנשים לרחובות זה צעד. מספיק לבכות, בואו נעשה משהו".

את ההפגנה מול משרד ראש הממשלה מארגנים בין היתר התנועה הקיבוצית, ארגון הנכים, תושבי פריפריה ונהגי המוניות והמשאיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ