איראן וסוריה חתמו על הסכם לאימון צבאי ימי משותף

עפ"י סוכנות הידיעות האיראנית, עגינת ספינות הקרב בנמל לטקיה הסורי לוותה בהסכם ל"אימונים משותפים וחילופי רעיונות וכוח אדם"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

זמן קצר לאחר עגינתן של שתי ספינות המלחמה האיראניות בנמל לטקיה שבסוריה, הודיעה היום (שבת) סוכנות הידיעות האיראנית על חתימת הסכם לאימון צבאי ימי משותף לשתי המדינות.

ההסכם יגביר את שיתוף הפעולה הביטחוני הקיים בין המדינות ויחזק את מעמדה והשפעתה של איראן באזור. על פי הדיווח באיראן, שציטט את מפקד חיל הים במדינה, ההסכם יכלול, בין היתר, "אימונים משותפים וחילופי רעיונות וכוח אדם".

ספינת הקרב האיראנית בתעלת סואץ, השבוע. תצלום: אי-פי

בפעם הראשונה מאז המהפכה האיסלאמית ב-1979, עברו השבוע ספינות איראניות בתעלת סואץ. בישראל העריכו כי למצרים לא היה מנוס מאישור מעברן של הספינות, משום שהאמנות עליהן היא חתומה מחייבות אותה להתיר תנועה חופשית בתעלה. עם זאת, בזמן משטר מובארק נמנעה איראן ממהלכים דומים, כנראה בשל העמדה הנחרצת שנקטה קהיר. בצה"ל לא נערכו באופן מיוחד לבואן של הספינות, וסברו שמדובר בצעד הפגנתי בלבד.

על פי הידוע למערכת הביטחון, הספינות לא נשאו עליהן משלוחי נשק מיוחדים המיועדים לסוריה או לארגון חיזבאללה. בנובמבר 2009, נעצרה אניית המשא פרנקופ על ידי חיל הים כשנשאה עליה מאות טונות כלי נשק שיצאו מנמל בנדר עבאס והיו מיועדות ללטקיה - ומשם למחסני חיזבאללה.

בין החץ לספינות: איתותים הדדיים בין ישראל לאיראן | עמוס הראל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ