נציגי הקוורטט יבואו ארצה לדון במאמצים לחדש את המו"מ

מחר ייערך בבריסל מפגש בין חברות הקוורטט לפלסטינים, אולם רה"מ סירב לשלוח את יועצו יצחק מולכו. כפשרה, הוחלט שנציגים יישלחו לישראל

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

לשכת ראש הממשלה סיכמה עם חברות הקוורטט כי נציגים מטעמן יגיעו בשבוע הבא לישראל כדי לדון עם יועציו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במאמצים לחידוש התהליך המדיני עם הפלסטינים.

מחר יתכנסו בבריסל נציגים של חברות הקוורטט - ארה"ב, רוסיה, האיחוד האירופי והאו"ם - כדי לדון במהלכים אפשריים לחידוש תהליך השלום הישראלי-פלסטיני. לפגישה הוזמנו נציגים ישראלים ופלסטינים, אולם נתניהו החליט לא לשתף פעולה ולא לשלוח את יועצו, עו"ד יצחק מולכו. הפלסטינים שיגרו לבריסל את סאיב עריקאת, שהתפטר לאחרונה מתפקידו כראש צוות המו"מ הפלסטיני.

נתניהו הסתייג מאוד מקיומה של הפגישה, במיוחד משום שהוא חש שמדובר במהלך בינלאומי שנכפה עליו. נתניהו אמר לנציגי הקוורטט כי ישלח את עו"ד מולכו לבריסל רק אם תתקיים פגישה בינו לבין עריקאת. הפלסטינים התנגדו לפגישה כזו ודרשו פגישות נפרדות.

לאחר מכן ניסה נתניהו לקבל ערבויות מהממשל האמריקאי לגבי מטרות הפגישה וההודעה שתפורסם בסופה, אולם לא נענה בחיוב. נתניהו היה על סף הודעה כי הוא מחרים לחלוטין את המפגש, אולם לבסוף התגבשה פשרה לפיה נציגי הקוורטט יגיעו לירושלים בשבוע הבא וייפגשו עם מולכו. "ברגע שאין משא ומתן ישיר לא היתה סיבה לטוס לשם", אמר מקור בלשכת ראש הממשלה.

בעוד שבועיים תתקיים בפאריס פסגה של שרי החוץ של הקוורטט, שצפויה להיות מכרעת בכל הנוגע ליחסה של הקהילה הבינלאומית למבוי הסתום בתהליך השלום. שר החוץ הרוסי, סרגיי לוורוב, אמר שלשום לאחר פגישה עם שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, בז'נווה כי מטרת הפסגה תהיה להגדיר את עקרונות הסדר הקבע בנושא גבולות המדינה הפלסטינית וסידורי הביטחון שאותם דורשת ישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ