יעקב כהן, שכנם של בני משפחת פוגל שנרצחו אתמול בפיגוע, היה הראשון להיכנס לביתם ולראות את שהתרחש בו. "הבת שלהם, שהיא חברה של בתי, הגיעה אליי בריצה הביתה להגיד לי שאף אחד לא פותח לה את הדלת ושהיא רואה כתמי בוץ בבית", הוא סיפר אמש. הלכתי אתה לבית ודפקנו במשך כמה דקות על הדלת עד שאחיה הקטן פתח לנו את הדלת מבפנים. ראיתי את החדר של ההורים פתוח ואז ביקשתי מהילדה שתיכנס לחדר ההורים להעירם, כיוון שחששתי להיכנס לחדר השינה מתוך צניעות. מיד כשהיא נכנסה היא צרחה והתחילה לבכות. רצתי לתוך החדר ואז ראיתי את ההורים מתים על המיטה, לקחתי את הילדה החוצה ואמרתי לבתי שתיקח אותה אלינו הביתה".

כהן מוסיף: "יריתי שני כדורים באוויר כדי לקרוא לכוחות נוספים. בהתחלה הגיעו שני בניי שהם חיילים, נכנסנו לתוך החדרים והתחלנו לסרוק את הבית. אז ראינו את הילד בן השנתיים שככל הנראה התעורר מהרעש. הוא ישב בין שני הוריו ששכבו מתים וניסה להעיר אותם. הוצאנו גם את הילד והמשכנו לסרוק את הבית. עברנו בעוד שני חדרים, שם ראינו את שלושת הילדים הנוספים כשהם מתים במיטותיהם. אחרי רבע שעה הגיעו כוחות נוספים והתחלנו להבין מה קרה בדיוק בבית הזה. המצב של בני המשפחה והאכזריות שבה הם נרצחו, זה עדיין עומד מול עיניי".

אביחי רונצקי, רב היישוב, הגיע גם הוא לזירה ונכנס לתוך הבית כדי לראות במו עיניו את המתרחש. רונצקי התקשה לתאר במלים את הזעזוע שחש בעקבות מהמראות: "בערך בשעה שמונה וחצי חדרו המחבלים ליישוב. הם המתינו בשיחים שעתיים וחצי. רק כשהבינו שהאורות כבו בבית ובני המשפחה הלכו לישון, החליטו להיכנס לתוך הבית ואז באמצעות סכין עברו מההורים לילדים ורצחו אותם בזה אחר זה. אירוע כזה ממחיש לנו שוב מיהם השכנים שלנו. היישוב הוא יישוב אידיאולוגי, יש לנו כבר 15 נרצחים עד היום והיום נוספו לנו חמישה נוספים. אנחנו יישוב חזק ונצא ממנו מחוזקים עוד יותר. מהשבר הזה אנחנו צריכים לקום. אני פונה לממשלה ואומר לה שהנקמה היחידה על האירוע זה לבנות ולהביא אוכלוסייה חדשה למקום".

עם צאת השבת, החלו להגיע דמויות מפתח מהציונות הדתית ורבים מתושבי ההתנחלויות, כדי להזדהות עם תושבי איתמר. גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר בפתח זירת האירוע: "היה פה אירוע מזוויע, כל מי שמשווה את המרצחים האלה לחיות גורם לעלבון של החיות. אצלנו כל פעם שמדברים על יוזמה מדינית, אנחנו צופים פגיעה נוספת. ההפקרות הביטחונית של ממשלת ישראל ביישובים שלנו הפכה לשיגרה. היועץ המשפטי לממשלה קבע שהגדר לא עוברת בתוואי הנכון. היועץ המשפטי קבע שלא נוכל להקים מצלמות על תרנים. הגיע הזמן שהמדינה הזאת תיקח את האחריות של ביטחון אזרחיה מהיועץ המשפטי לממשלה. הסרת המחסומים עולה לנו בחיי אדם".

לזירת האירוע בא גם בועז שבו, שלפני תשע שנים נרצחו באיתמר אשתו ושלושת ילדיו: "הדבר הכי חשוב כרגע זה לחבק את המשפחות ולחזק אותן. האירוע הזה מחזיר אותי תשע שנים אחורה לבית שלי ולאסון הפרטי שלי. זה דבר בלתי נתפס ואני מבקש לחזק את המשפחה ולהגיד להם שמפה חייבים ללכת ולהתחזק. אנחנו עם חזק. הממשלה צריכה להבין שאנחנו אנשים ואזרחים ובני אדם בדיוק כמו אותם אנשים שיושבים בתל אביב ואנחנו זכאים לביטחון זהה לזה שהם מקבלים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ