ח"כ זאב בוים מקדימה מת בגיל 67

השר לשעבר, חבר קדימה הלך לעולמו לאחר שחלה במחלת הסרטן. לבני: זאביק ייצג בכל הוויתו את הערכים עליהם מושתתת הציונות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חבר הכנסת והשר לשעבר זאב בוים מת היום (שישי) בגיל 67 בבית החולים במילווקי בארה"ב, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. הוא הותיר אחריו אשה ושלוש בנות.

זאב בוים, בן למייסדי נחלת ז'בוטינסקי, החל את דרכו כמחנך וכמנהל בית הספר רוגוזין בקריית גת ולאחר מכן כיהן כראש עיריית קריית גת במשך 13 שנים. ח"כ בוים שימש כחבר כנסת משנת 1996, מהכנסת ה-14 עד לכנסת ה-18, כחבר כנסת מטעם סיעת הליכוד ומטעם סיעת קדימה, ובין תפקידיו היה יו"ר הקואוליציה ויו"ר סיעת הליכוד בימי ממשלת שרון, סגן שר הביטחון, שר העליייה והקליטה, שר החקלאות ושר הבינוי והשיכון.

בתפקידו האחרון שימש כחבר כנסת מטעם סיעת קדימה והיה יו"ר ועדת המשנה למוכנות העורף למצבי חירום. את מקומו של בוים בכנסת יחליף ד"ר דורון אביטל, לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל.

"אחד משליחי הציבור הישירים במערכת הפוליטית"

יו"ר קדימה, ח"כ ציפי לבני אמרה היום כי היא "כואבת את מותו של חברי. זאביק ייצג בכל הוויתו את הערכים עליהם מושתתת הציונות. אוהב הארץ הזאת ודואג לאנשיה, איש של מצפון וישר כסרגל. זאביק היה בית"רי בכל רמ"ח איבריו ושילב באישיותו את ההדר העברי - אותן מידות טובות שהיו בו עם התגר - אותה נכונות להלחם על הערכים בהם האמין וכך נלחם על חייו עד שנדם. מדינת ישראל איבדה היום את אחד מטובי בניה ומנהיגיה. קדימה גאה שבחר לייצג אותה בחייו וגאה שזכתה בו. קדימה על כלל חבריה, פעיליה ותומכיה כואבת את מותו. הוא יחסר לנו כחבר, כעמית וכאיש של מופת".

יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק אמרה כי "הציבור בישראל כואב היום את לכתו של אחד משליחי הציבור האצילים, הראויים והישרים במערכת הפוליטית. זאביק בוים ייזכר תמיד כחבר, כמחנך, איש ספר, ראש עיר פורץ דרך, שר מוכשר וכפטריוט ציוני אוהב הארץ. בשנה האחרונה, אי אפשר היה שלא להתפעל ממלחמתו במחלה הארורה ומיכולתו להתמיד בעבודתו הפרלמנטרית גם ברגעים קשים, תוך שמירה על אופטימיות וחיוך. זאביק היה אדם שכולו טוב במובן הטהור של המילה".

יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ שאול מופז אמר כי הוא "כואב את לכתו של חבר יקר, שותף אמת לדרך ואדם אמיץ שנילחם ונאבק על אמונותיו עד יומו האחרון. זאב בוים מהווה אות ומופת לציונות ואהבת הארץ. בוים היה מחנך, איש חזון ומעשה, אדם ישר ויצירתי שטובת המדינה עמדה תמיד לנגד עיניו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ