נתניהו שיבח את אורון הפורש - וריבלין בכה

יו"ר מרצ נפרד מהכנסת אחרי 20 שנה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, הגיש אתמול את מכתב התפטרותו מהכנסת, לאחר כ-20 שנות כהונה. אורון החליט לפרוש ולפנות את מקומו לזהבה גלאון, שתושבע ביום שני הקרוב.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, ואפילו ח"כ משה גפני התפנו לשעה קלה כדי להיפרד מאחד מסמלי הפוליטיקה ההגונה בישראל. יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, הזיל דמעה כשאמר "אני מבקש להלל את חברי ג'ומס, אך לא להיפרד ממנו. ג'ומס לא הולך לעשות לביתו, והזירה הציבורית לא הולכת להיפרד ממנו".

לבני מיהרה לומר כי "רובי מזיל דמעה בכל פעם שהוא רואה סמל ציוני", ואחר כך פנתה אליו כחניכת בית"ר אל חניך השומר הצעיר והוסיפה, "אם הייתי יכולה לשכנע אותך להישאר במשכן הזה ולהמשיך לפעול למען מדינת ישראל, הייתי עושה זאת. לעולם, המטרה חשובה בעיניך יותר מתפקידך האישי".

גם נתניהו החמיא לאורון ואמר לו, "אתה תמיד לובש חולצה, לא מקטורן ולא עניבה. זה מעיד על פשטות הליכותיך. ראיתי בך אח לגורל. כולנו רואים בך מופת לדרך בה אנו יכולים לנהל את השיח בינינו, את הוויכוח בינינו ומי יודע, אולי גם את ההסכמות".

גפני, שהבהיר כי תהום אידיאולוגית עמוקה פעורה בינו לבין אורון, סיכם ואמר, "אני לא אצביע מרצ אף פעם, אבל אני אוהב אותך". אורון הנרגש הודה למברכים הרבים והוסיף, "הפעם אני נרגש במיוחד. ראיתי את תפקידי כאן כשליח ציבור העומד בפני התיבה ומייצג ומתווך בין הציבור לבין אלוהיו בשעת התפילה. בעולמי, שאינו דתי, והכתובת לתפילותיי מאוד לא ברורה, מה משמעות שליח ציבור?".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ