ראש העיר רהט: הרקטה לא מבחינה בין יהודים לערבים

פאיז אבו-סהייבן זעם על כך שלא זומן לפגישת ראשי הרשויות מהדרום עם חברי ועדת חוץ וביטחון בבאר שבע. לדבריו, לא הזמינו לישיבה אף ראש מועצה בדווי

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה

ראש העיר רהט פאיז אבו-סהייבן זעם הערב (ראשון) על כך שלא זומן למפגש ראשי רשויות מהדרום, עם חברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. "כנראה שלמישהו לא אכפת מרהט", הוא אמר הערב ל"הארץ", "הרקטה שיוצאת מעזה היא עיוורת, ואינה מבחינה בין יהודים לערבים".

"אף אחד לא הזמין אותי לישיבת ועדת חוץ וביטחון, לא הזמינו אף ראש מועצה בדווי", אמר אבו-סהייבן לאחר שהסתיימה הישיבה שהתקיימה הערב בבאר שבע, "כנראה שזו אפליה ממדרגה ראשונה. המדינה מפקירה את תושביה הבדווים. אנחנו בטווח הרקטות, יותר קרובים מבאר שבע".

ראש העיר הוסיף כי "אני החלטתי שמהיום אני לא משתף פעולה עם שום גורם ביטחוני, בכל הנוגע להנחיות של פיקוד העורף. הדבר הזה מקומם אותי נורא. אני לא מבין איך זה יכול להיות שאת ראש מועצת להבים - המועצה השכנה - הזמינו, ואותי לא. כנראה שלמישהו לא אכפת מרהט".

מוועדת החוץ והביטחון נמסר בתגובה להאשמותיו של ראש העיר, כי "באופן עקרוני, ההחלטה לקיים את הישיבה היום התקבלה ביום שישי בצהריים, ובשל קוצר הזמן לתאם עם כל ראשי הרשויות ישנם גורמים רלוונטיים שהיה נכון להזמין אותם אבל הם לא הוזמנו. החלטה זו נעשתה בתום לב ולא בכוונה להתעלם ממגזר זה או אחר. ישנם מספר ראשי רשויות יהודיות ש'נשכחו' גם כן. במהלך חודש יוני תקיים הוועדה יום עיון בנושא היערכות הרשויות במצבי חירום ואליו יוזמנו כל ראשי הרשויות ברחבי הארץ כולל ראשי הרשויות הערביות".

גם במהלך הישיבה עצמה נשמעה ביקורת לאור הצבת סוללת כיפת ברזל באזור באר שבע הבוקר. ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, התלונן כי "החליטו להציב את הסוללה בבאר שבע כדי להשתיק את כולם. כולנו זקוקים אבל אין מספיק סוללות".

ראש העיר שדרות הוסיף: "אנחנו היינו קורבן במשך שנים. צה"ל לא יצא לעופרת יצוקה בגלל שדרות ועוטף עזה אלא בגלל באר שבע ואשדוד". בוסקילה פנה לראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', ואמר לו "אל תתלהב מהסוללה שהציבו בשטח שלך, אני לא בטוח שהיא שלך, יש לה גלגלים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ