מזל מועלם

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, השתתף הערב (רביעי) לראשונה מאז פרש מהחיים הפוליטיים בכנס פוליטי של תנועת קדימה ואמר כי לראייתו פעולה נרחבת בעזה היא "בלתי נמנעת". אולמרט דיבר בנאומו על מלחמת לבנון השנייה ומבצע עופרת יצוקה, שהתרחשו בעת כהונתו, ואמר כי "אם יש דבר אחד שאני מצטער עליו זה שלא הספקנו להשלים את המלאכה בעזה".

ראש הממשלה לשעבר, שמשפטו מתקיים בימים אלו, הוסיף כי "לא נוכל להשלים לאורך זמן עם קיומה של ישות טרור בעזה המאיימת על תושבי מדינת ישראל מבלי לנקוט פעולה".

אולמרט הבהיר כי "אני לא מדבר על פעולה מזדמנת, אלא על פעולה מבוקרת, מתוכננת, ממוקדת ועוצמתית, המיועדת להביא לשינוי במציאות המתקיימת בעזה. זה בכוחנו, ולדעתי זה בלתי נמנע".

אולמרט. התקבל בחום רב בכנס קדימה. תצלום: ניר קידר

עם זאת ציין אולמרט ש"הדבר חייב לבוא במקביל למהלך מדיני נועז, אז נזכה להבנה ושיתוף פעולה ממדינות העולם. חייבים לשנות את המציאות באמצעות מהלך מדיני כדי לייצר דרמה שתשנה את המומנטום של המזרח התיכון".

אולמרט אף ביקר בעקיפין את מדינות העולם הפועלות בלוב, כאשר אמר שלאחר שנזכה בהבנה, "מותר יהיה לישראל לעשות ליד ביתה למען חיי תושביה הנתונים בסכנה, מה שמדינות אחרות עושות רחוק מארצן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ