ברק רביד - צרובה
ברק רביד

יממה לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו יצא במתקפה על התקשורת והכחיש את ממצאי תחקיר ערוץ 10 לפיהם נסע במימון אנשי עסקים זרים, מצטרפת רעייתו שרה לקמפיין המגננה. בראיון לערוץ 2 הערב (חמישי) טענה שרה נתניהו כי היא ובעלה לא עברו על החוק. "יש כוונת מכוון לפגוע בראש הממשלה דרכי", אמרה. "זה הכי קל, במיוחד (לפגוע, ב"ר) בנו כנשים".

בניסיון להדוף את הביקורת הציבורית גייסה שרה נתניהו להגנתה הן את העובדה שהיא "רעיית ראש הממשלה הראשונה שעובדת" ואפילו את גל ההפיכות במדינות ערב. "יש רעידות אדמה מסביבנו ובמה מתעסקים? בזבל. לא סתם בזבל. איזה שקרים? על מה? למה הרשע הזה? איך אפשר להגיד על מי שהוא פסיכולוג ועובד עם ילדים - איך אפשר להגיד עליו כאלה דברים רעים? אני יודעת מי אני. איפה הנהנתנות? אני באה מהעבודה הולכת בערב לניחומי אבלים. הכל הוצא מהקשרו ונופח".

נתניהו אמרה כי אינה מפחדת מחקירה של מבקר המדינה בעניין הנסיעות. "אין שקל אחד כפול", אמרה. "אין כאן סוכנות נסיעות. הכל שולם והכל תקין. אף פעם אף שקל לא עלה למשלם המיסים או היה על חשבון המדינה. בטח לא לילדים שלי".

רעייתו של ראש הממשלה תקפה את התקשורת ובמיוחד את ערוץ 10. שרה נתניהו מתחה ביקורת חריפה על העיתונאי רביב דרוקר שחשף את מימון הנסיעות, אף שנמנעה מלהזכיר אותו בשמו. היא ציינה כי "עיתונאי מסוים" מתקשר לכל מזכירה שעוזבת את לשכת ראש הממשלה ומבקש פרטים שליליים על משפחת נתניהו.

"האזרח מהשורה רואה את מה שחלקים מהתקשורת רוצים שהוא יראה", אמרה. "יש כאן אינטרסים כלכליים, לא רק שמאל וימין. יש להם אינטרסים להפיל אותו כי הוא לא עונה על הצרכים שלהם". נתניהו הוסיפה: "אין כוח לעוד מתקפה נוספת. זה טקס קבוע של צביעות והתחסדות", אמרה. "זה נרטיב חוזר מהקדנציה הקודמת. כמו שאמרו שאני שולטת במדינה. זו לא אני. האמת היא כל כך שונה אבל את זה אף אחד לא רוצה לשמוע... מתי יש לי זמן לנהל את המדינה? זה הזוי".

שרה נתניהו ציינה בראיון כי מבקר המדינה צריך לבדוק את הנסיעות של כל ראשי הממשלה, הנשיאים, השרים וחברי הכנסת בעשור האחרון. "לא מוכנה שתהיה שום החרגה ושום קליעה למטרה", אמרה. "בעשור האחרון היו כאן אלפי נסיעות. כולם נסעו. מישהו שאל איך? יש סטנדרטים שנהוגים בכל העולם לגבי מנהיגים לשעבר. נסענו עבור גופים שעשו דברים למען המדינה ונתמכים על ידי איש עשיר. זה לא שאיש עשיר שילם לנו. אין לנו קשר איתם".

רעייתו של ראש הממשלה אמרה להגנתה כי כל הנסיעות אליהן הצטרפה עם בעלה היו למטרות הסברה למען מדינת ישראל. "אנחנו לא נוסעים לבר מצוות או חתונות", אמרה. "צריך להביא בחשבון שבעלי הוא האדם המבוקש ביותר כנציג של ישראל להסברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ