עיריית ירושלים צפויה לאשר היום בניית 942 דירות בגילה

ממשל אובמה תקף בעבר את התוכנית לבנות בשכונה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים תדון היום בהקמת 942 יחידות דיור בשכונת גילה בדרום העיר, מעבר לקו הירוק. בעבר, מתח הממשל האמריקאי ביקורת על התוכנית וביקש לבטל את הבנייה.

התוכנית, שהוגשה על ידי הרשות לפיתוח ירושלים, אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, וצפויה להיות מאושרת היום בוועדה המקומית של עיריית ירושלים ולעבור לשלב ההתנגדויות. לפי התוכנית, שכונת גילה תורחב לדרום מערב. בשטח השייך לקק"ל ולאנשים פרטיים יוקמו 942 יחידות דיור וכבישים, מבנים מסחריים ומבני ציבור. התוכנית היא שלב ראשון בהרחבה משמעותית של השכונה, שתתרחב גם לצפון-מערב, שם מתוכננות עוד 850 יחידות דיור.

בנובמבר 2009, לאחר אישור התוכנית בוועדה המחוזית, מתח הממשל האמריקאי ביקורת פומבית על ישראל. "הפעולות הללו מקשות עוד יותר על הצלחת המאמצים שלנו בשעה שאנחנו עובדים על חידוש שיחות הקבע", אמר אז הבית הלבן. גם בריטניה הביעה אז התנגדות לבנייה.

נראה שבאחרונה שונתה מדיניות הממשלה וועדות התכנון הורשו לשוב ולדון בתוכניות מעבר לקו הירוק. בשבוע הבא צפויה גם הוועדה המחוזית, הכפופה למשרד הפנים, לדון באישור בניית 1,608 דירות בשכונות מעבר לקו הירוק.

יוסף (פפה) אללו, חבר הוועדה לתכנון והבנייה מטעם מרצ, תקף את התוכנית ואמר: "עכשיו, שהמזרח התיכון בוער, עיריית ירושלים חושבת שהיא יכולה לפעול מחוץ להסכמות ולהרחיב את השכונות היהודיות מעבר לקו הירוק". מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "מדובר בתכנון על קרקע בבעלות פרטית. הבעלים הפרטיים מבקשים לקדם במקום בנייה לפי תוכנית המתאר וכפי שמאפשר החוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ