רה"מ בנימין נתניהו בתגובה לתחקיר ערוץ 10: לא היה מימון כפול לנסיעותיי

"מצער שבביקור מדיני חשוב עלי להידרש להכפשות כוזבות של גורמים שרוצים לפגוע בי מסיבות פוליטיות", אמר נתניהו בסיום ביקורו בברלין

הארץ
ברק רביד
שליח "" בפמליית רה"מ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
ברק רביד
שליח "" בפמליית רה"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב היום (חמישי) בפעם הראשונה לטענות שעלו נגדו בתחקיר ששודר אמש בערוץ 10. בתחקיר של התוכנית "המקור" הוצגו חשבוניות המצביעות לכאורה על כך ששני גופים שילמו על אותה הטיסה של נתניהו לארה"ב ב-2006. ראש הממשלה אמר עם סיום ביקורו בברלין כי לא היה מימון כפול לנסיעותיו וכי הוא מתכוון להגיש תביעת דיבה בגין התחקיר.

"זה מצער שבמהלך ביקור מדיני ביטחוני חשוב לישראל אני צריך להידרש להכפשות כוזבות של כמה גורמים בארץ שרוצים לפגוע בי מסיבות פוליטיות", אמר נתניהו. "לא היה שום מימון כפול - אפילו לא שקל אחד, ולא באף מקרה. יש לנו את כל המסמכים שמראים זאת. ביום ראשון נגיש תביעת דיבה מפורטת. זו הכפשה עלובה ואני מקווה שתהיה התנצלות באותו הגודל של הכותרות המכפישות".

נתניהו בברלין, היום. תצלום: רויטרס

על פי הנטען בתחקיר, הטיסה שמומנה בשתי חשבוניות היא טיסתו של נתניהו לארה"ב בספטמבר 2006, בעת שהיה ח"כ ויו"ר האופוזיציה. אחת החשבוניות על הטיסה, על סך 8,237 דולר, הופנתה למרכז הרפואי אשדוד. נתניהו אכן הופיע באירוע של המרכז, שנועד לקדם הקמת בית חולים באשדוד. המימון במקרה זה זכה לאישור ועדת האתיקה של הכנסת. כמו כן, הוצאה חשבונית על אותו סכום בדיוק, גם היא בעבור נתניהו, לנסיעה באותם תאריכים, כשהגוף המממן הוא ארגון בשם Heritage, שנועד לקדם תכנים של זהות יהודית. על פי התחקיר, המימון של ארגון זה לא זכה לאישור מוועדת האתיקה.

נציג ארגון Heritage סירב לחשוף פרטים על התשלומים ששילם הארגון. במרכז הרפואי אשדוד אמרו בתגובה כי הם שילמו בעבור טיסת נתניהו 8,237 דולר ותהו בעבור מה שילם הארגון הנוסף.

כחלק מנסיעה זו של הזוג נתניהו, שילמה חברת ההייטק Proseed סכום של 18,975 דולר כדי להטיס את הזוג נתניהו מניו יורק לפאריס ומשם לישראל, כך שהעלות הכוללת של נסיעת בני הזוג נתניהו מישראל לניו יורק ומשם לפאריס ובחזרה לישראל, מגיעה לסכום של 35,449 - כ-150 אלף שקל בערכים של אותה תקופה.

בתחקיר הוצגה נסיעה נוספת של הזוג נתניהו ובנם ללונדון, באוגוסט 2006, לצורכי הסברה בזמן מלחמת לבנון השנייה. במקרה זה הכנסת כיסתה את עלות טיסתו של נתניהו בסכום של 3,240 דולר. אולם חרף המימון על ידי הכנסת, נטען בתחקיר כי נשלחו לבונדס חשבוניות בשל אותן טיסות, בסכומים של 5,339 דולר, 8,579 דולר ו-5,319 דולר.

לשכת נתניהו מסרה בתגובה לתוכנית כי החשבונית על סך 8,579 דולר בוטלה והציגה מסמך המבטל אותה. ביחס לחשבונית בסכום של 5,339 דולר נטען מטעמו של נתניהו כי היא זהה לזו של 5,319 דולר. דרוקר טוען כי גם לפי גירסת נתניהו, יוצא שגם הכנסת וגם הבונדס מימנו את אותה טיסה: הכנסת שילמה על נתניהו 3,240 דולר והבונדס שילם על נתניהו 5,339 דולר. בלשכת נתניהו הסבירו שהכסף ששילם הבונדס בעבור כרטיס הטיסה של נתניהו, מימן את טיסתה של שרה נתניהו. פרקליטו של נתניהו, עו"ד דוד שמרון, אמר בתגובה ל"הארץ" כי נתניהו לא עבר על החוק, וכי כל הרמזים השיקריים, כהגדרתו, ובכלל זה הטענות על מימון נסיעות כפול, לא היו ולא נבראו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ