ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע על מחליפו של חגי הדס

רה"מ מסר להוריו של גלעד שליט כי דוד מידן מהמוסד ישמש שליח מיוחד למו"מ מול החמאס. נועם שליט: גם אם נעשים דברים, הם לא מניבים תוצאות

הארץ
ג'קי חורי, שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
ג'קי חורי, שירות ""

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (ראשון) במעונו בירושלים עם נועם ואביבה שליט. בפגישה, הודיע נתניהו להוריו של החייל החטוף כי דוד מידן יחליף את חגי הדס וישמש כשליח המיוחד למשא ומתן מול החמאס.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי מידן משרת שנים ארוכות במוסד כראש אגף בכיר. בתוקף תפקידו, הוא היה מעורב במגוון פעולות, חלקן קשורות לגלעד שליט. "ראש הממשלה בחן בימים האחרונים מספר מועמדים למלא תפקיד זה ובחר במידן בשל בקיאותו בתחום, ניסיונו והיכרותו את כל הגורמים המעורבים".

בצאתו מהפגישה, הביע שליט אכזבה ואמר כי העדכון היחיד שהמשפחה קיבלה הוא שיש מחליף לחגי הדס. "אין שום חדש. אנחנו מאוכזבים. כל העדכון מצד ראש הממשלה היה טכני. אנחנו דיברנו והעלינו את השגותינו, שגם אם נעשים דברים, הם לא מניבים תוצאות, למרות שראש הממשלה ממשיך לטעון אחרת".

נועם שליט בצאתו מהפגישה, הערב. תצלום: אמיל סלמן

מחר תציין משפחת שליט במאהל המחאה בירושלים ליל סדר חמישי ללא בנם. במהלך היום, צפוי לבקר במקום נשיא המדינה שמעון פרס. הבוקר, לפני ישיבת הממשלה, התייצבו עשרות פעילים במטה המאבק מול משרד ראש הממשלה. אביבה שליט, התפרצה לעבר שרת החקלאות אורית נוקד ואמרה כי "אנחנו כבר שבעים ומלאים מעל לראש סימפטיה ותמיכה, תעשו משהו כדי להחזיר את גלעד הביתה לפני שיהיה מאוחר מדי, מעט השרים שעוצרים פה מביעים אמפתיה. אנחנו צריכים שידפקו על השולחן. אנחנו לא צריכים אמפתיה, אנו צריכים את גלעד", הדגישה שליט.

לפני כשבוע, סיים הדס את תפקידו. הוא הכחיש את הדיווחים על כך שהתפטר וציין כי הוא מסיים את תפקידו לאחר שנתיים, בהתאם לסיכום מוקדם שהיה לו עם ראש הממשלה. "לא התפטרתי מתפקידי", מסר הדס בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה. "סיכמתי מראש עם ראש הממשלה שאבוא לתקופה מוגבלת של שנתיים בשל התחייבויות משפחתיות. תקופה זו מסתיימת בימים אלה ואני אשאר בתפקידי עד שיימצא לי מחליף. בשנתיים האחרונות עבדתי עם ראש הממשלה שהוביל מדיניות נמרצת ורבת פעילות לשחרורו של גלעד שליט, שאת רובה ככולה לא ניתן לחשוף. אני תומך תמיכה מלאה בדרך שהוביל ראש הממשלה. חשבתי שהיה זה נכון לעדכן את הגורמים מולם עבדתי על סיום תפקידי הצפוי".

נועם שליט ושר המשפטים נאמן, היום. תצלום: תומר אפלבאום

ימים ספורים קודם לכן, קראו שישה בכירים לשעבר במערכת הביטחון לממשלה לקדם עסקת חילופי שבויים עם חמאס להשבתו של שליט, גם במחיר שחרור מחבלים עם "דם על הידיים". הבכירים - ראשי השב"כ לשעבר עמי אילון, כרמי גילון ויעקב פרי, ראש המוסד לשעבר דני יתום, ניצב בדימוס אליק רון ותת אלוף במיל' אביגדור קהלני - כינסו מסיבת עיתונאים בתל אביב. בעמדתם תמך גם הרמטכ"ל לשעבר, אמנון ליפקין שחק, שלא השתתף באירוע. פרי קרא לממשלה להאיץ את המשא ומתן באופן דרמטי ולקחת "החלטה קשה ואמיצה". לדבריו, ההחלטה על עסקת חילופי שבויים איננה קלה ויהיו לה גם מתנגדים. עם זאת, לטענתו, רוב אזרחי המדינה תומכים בשחרור רוצחים על מנת להשיב את שליט.

בתגובה לדברים, אמר נתניהו כי "ניסיון העבר מלמד שעשרות ישראלים נרצחו בפיגועי טרור שבוצעו על ידי מחבלים ששוחררו בעסקאות קודמות". ראש הממשלה הוסיף כי "לצד המחויבות העצומה להחזיר את גלעד הביתה במהרה ולעקרון פדיון שבויים, ראש הממשלה אחראי גם לשלומם ולביטחונם של כלל אזרחי ישראל"".

"נועם שליט, התפטרות חגי הדס מפחיתה את הסיכוי להשיב את גלעד?" | ג'קי חורי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ