למרות הביקורת, ועדת ארבל אישרה את מינוי עו"ד משה דיין לנציב שירות המדינה

ועדת ארבל אישרה את מינויו של עו"ד משה דיין, למרות הביקורת שנמתחה עליו בשל הטענות כי אינו מתאים לתפקיד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ועדת ארבל אישרה הערב (שני) את את מינויו של עו"ד משה דיין לנציב שירות המדינה. עו"ד דיין בן 44, נשוי ואב לשניים. לפני כהונתו כיועץ המשפטי של משרד המשפטים הוא שימש יועץ בכיר לשלושה שרי משפטים. מינויו צפוי להגיע בקרוב לאישור הממשלה.

הוועדה, בראשות השופט בדימוס דן ארבל, אישרה את מינויו של דיין, למרות שהמינוי נחשב לשנוי במחלוקת. זאת מפני שגורמים שונים טענו כי דיין אינו מתאים לתפקיד. בין המסתייגים מהמינוי, עמותת הסגל הבכיר בשירות המדינה שפנתה השבוע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, והפצירה בו למנות אדם בעל שיעור קומה ועתיר כישורי מנהיגות לתפקיד המורכב.

גם התנועה לאיכות השלטון מתחה ביקורת על הכוונה למנות את דיין לתפקיד. במכתב שכתבה התנועה השבוע לנתניהו נכתב כי נציב שירות המדינה הוא האחראי על מערך כח האדם הגדול במדינה, נציבות שירות המדינה, וכי לאדם העומד בראש הנציבות יש השפעה ישירה וממשית על חייו של כל תושב במדינה בשנים הבאות, בעיקר נוכח הרפורמות המהותיות אשר מנסות לרקום עור וגידים בתקופה זו בשירות הציבורי.

התנועה דרשה מהוועדה לבחון אם לדיין יש את הידע הניסיון והכלים הרלוונטיים לשמש בתפקיד הנציב, שכן הוא לא מילא מעולם תפקיד ציבורי בו היה אחראי על מערכות בסדר גודל דומה או ניהל כוח אדם רב. חברי הוועדה ציינו בהחלטתם כי דיין הוא בעל יכולות מוכחות בניהול משא ומתן, ובביצוע משימות תוך עמידה בלחצים. מתוקף תפקידו כיועץ המשפטי של משרד המשפטים, הוא מכיר היטב את החוקים והתקנות השונים החלים על שירות המדינה, דבר שיאפשר לו, לדעת הועדה כניסה קלה לתפקיד.

מנכ"ל משרד המשפטים, ד"ר גיא רוטקופף, מסר אמש בתגובה למינוי כי מדובר בבחירה מצוינת. "דיין מהווה דוגמה ומופת לעובדי ציבור מסורים ונאמנים. עו"ד דיין שירת תחת שמונה שרי משפטים שונים ומילא תפקידים מורכבים ומסובכים, הן בלשכות השרים והן כיועץ המשפטי למשרד המשפטים, המונה כ-4000 עובדים וכ-40 יחידות שונות, והכל בצורה עניינת ומקצועית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ