דחלאן עולה להתקפה: מבקר ישירות את עבאס

חבר הוועדה המרכזית של הפתח מגיב לראשונה להאשמות כי תכנן הפיכה נגד עבאס, ותוקף את אבו מאזן ומקורביו חזיתית

אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף

חבר הוועדה המרכזית של הפתח, מוחמד דחלאן, שהיה נתון בחודשים האחרונים לרדיפה מצד יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן), מגיב לראשונה להאשמות כי תכנן הפיכה נגד עבאס, ותוקף את אבו מאזן ומקורביו חזיתית.

במכתב שהוא מפנה למזכיר הוועדה המרכזית של הפתח, אבו מאהר ע'נים, כותב דחלאן כי במשך שישה חודשים מתנהל נגדו מסע הכפשות חסר תקדים. לדבריו, עבאס לא המתין אפילו לתוצאות הוועדה שבדקה לכאורה את הטענות המופנות נגדו. דחלאן מאשים כי לא רק שהוועדה לא מילאה את תפקידה, אלא שבנוסף, אבו מאזן החל לנקוט בשורה של צעדים נגדו מבלי להתבסס על שום ראיות. דחלאן טוען כי החליט שלא לצאת להתקפה עד כה בגלל התזמון הבעייתי לנוכח האתגר המדיני הגדול שהפלסטינים עומדים מולו, והמאמצים לאחדות.

לדברי דחלאן, הנשיא מנסה להדיחו מהפתח בכל מחיר כדי להפוך אותו לשעיר לעזאזל שבו תתמקד האשמה לכל הטעויות של הפתח עד כה. ובכך, אומר דחלאן, חושב עבאס כי יחזק את מעמדו.

דחלאן טוען במכתב כי יכול היה להמשיך לשמור על שתיקה, אולם ההאשמות האחרונות שהעלה נגדו אבו מאזן בעצמו גרמו לו להפר את השתיקה שגזר על עצמו. דחלאן הוסיף כי עבאס ביקש מהוועדה המרכזית של הפתח לחקור אותו בגין מעורבותו לכאורה בהברחת כלי נשק ללוב.

"אחד מפלאי עולם בימים אלה, הוא ששביעות רצונו של הנשיא הפכה לגורם היחיד במדד של כבוד ויושר: אלה שמרצים את הנשיא ולפיכך גורמים לו לשביעות רצון, הופכים לפתע לסמלים של כבוד, שקיפות ויושר, בשעה שהם למעשה רחוקים מכל". דחלאן מתייחס בין היתר להודעת דובר פתח כי התנועה תחקור חשדות לכאורה נגדו בהברחת כלי נשק למשטרו של קדאפי.

דחלאן נחשד כי היה מעורב בתוכנית להדחת עבאס וחבר למנהיגים אחרים בפתח כדי להוביל להפלתו. הוא אף נחשד כי גייס חמושים כדי לעשות זאת.

אולם, עד כה לא הוצגו שום הוכחות מצד הפתח כי אכן היה מעורב בפרשיות הללו. אך היריבות בינו לבין אבו מאזן הפכה לגלויה ומרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ