עמיר פרץ: "הליכודניקים הם לא הבעיה, אלא הפתרון"

שר הביטחון לשעבר, המתמודד על ראשות מפלגת העבודה פנה לבוחרי הליכוד וקרא להם להצטרף; "נתניהו הפריט את מורשת בגין"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ עמיר פרץ הכריז היום (שני) על קמפיין הקורא למצביעי ליכוד לתמוך דווקא במפלגת העבודה בבחירות הקרובות לכנסת. במסיבת עיתונאים שקיים אתמול חשף פרץ את סיסמת הקמפיין שלו בבחירות לראשות מפלגת העבודה, "קולות חדשים לעבודה".

פרץ אמר כי, "הליכודניקים הם לא הבעיה, אלא הפתרון". לדבריו, "פגשתי את הליכודניקים בכל רחבי הארץ והם הרבה יותר מתונים ממנהיגיהם, הם מוכנים לפשרות אמיצות כדי להשיג שלום, מוכנים לתמוך בהחזרת מחבלים עם דם על הידיים כדי להחזיר את גלעד שליט. אני רוצה שמפלגת העבודה תהפוך ביתם הטבעי של כל אותן אוכלוסיות אשר באורח חייהם, חיים את רוחה של תנועת העבודה". פרץ תקף את ראש הממשלה, בנימין נתניהו ואמר כי, "נתניהו הפריט את מורשת בגין והוא מכר אותה בנזיד עדשים לבעלי ההון בישראל".

עמיר פרץ. הציג את ססמת הבחירות: קולות חדשים לעבודה. תצלום: אלון רון

לדבריו, "הדרך בה פועל נתניהו מאז הופיע אל הבמה הציבורית הישראלית,עומדת בניגוד לעמדת בגין. נתניהו הפך את הליכוד למפלגה רפובליקנית קלאסית עם עמדות כלכליות,ימניות, המשרתות את הקבוצות החזקות ביותר במשק. נתניהו חיסל את הסוציאליזם המדינתי של מפא"י ופתח את עידן השוק החופשי הבלתי מבוקר שהפך לג'ונגל. משליטה של עסקני מפלגה שפעלו בדרך מפלה אך היו נתונים לביקורת של החוק העביר בנימין נתניהו את השליטה לקבוצה קטנה ומצומצמת של בעלי הון שלעיתים מתנהגת כמו מאפיה והכל בחסות החוק".

פרץ הודיע כי בכוונתו לפעול כדי להטיל מס ירושה בגובה 15% על המאיון העליון בלבד והבהיר כי במצב המשק הנוכחי, "אם נצטרך להלאים שירותי בריאות, שירותי חינוך ושירותים חברתיים, לא נהסס לעשות זאת".

בשבת האשים עמרם מצנע, המתמודד גם הוא על תפקיד ראש המפלגה, כי רבע מטופסי המתפקדים שהגיעו למפלגה, אינם כשרים. מצנע רמז על אחריותו של פרץ לדבר, על אף שלא נקב בשמו. במטה הבחירות שהקים פרץ העריכו כי הם הצליחו לפקוד למפלגה 23 אלף חברים חדשים.

בימים שלפני סגירת המפקד עתר פרץ לבית הדין של המפלגה, בטענה כי קיבוצים שאינם שיתופיים שילמו בעד כל החברים "בצ'ק אחד", בניגוד להנחיות וביקש לפסול בשל כך אלפי קולות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ