תרגיל העורף יגיע היום לשיאו: אזעקות יישמעו ברחבי הארץ בבוקר ובערב

במסגרת נקודת מפנה 5 יתרגלו נפילות טילים בעלי ראש קרב כימי בכמה מוקדים, והציבור ייקרא להיכנס למרחבים מוגנים. התרגיל ייגמר מחר

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשיל פפר
אנשיל פפר

אזרחי המדינה ייקראו היום (רביעי) להיכנס למרחבים מוגנים פעמיים, בעת שיישמעו אזעקות בכל הארץ ב-11 בבוקר ושבע בערב, כחלק מתרגיל החירום הלאומי, נקודת מפנה 5. בישובים המרוחקים 7-10 ק"מ מרצועת עזה הוחלט כי לא תופעל האזעקה.

בתרגיל, שהחל ביום ראשון ויימשך עד מחר, נוטלים חלק פיקוד העורף, רשות החירום הלאומית (רח"ל), משרדי הממשלה, השלטון המקומי וארגוני החירום. בין השאר, תרגלו בפיקוד העורף את הצורך להתמודד מפני טילים בעלי ראש נפץ כימי, על אף שלחלק גדול מהאוכלוסייה אין עדיין ערכות מגן.

תרגיל ארצי לחילוץ פצועים מאתר שהופצץ על ידי טילים. תצלום: אלי הרשקוביץ

בשלושת הימים הראשונים של השבוע, עסק התרגיל בעיקר ב"תרגילי מטות", שעירבו את הגופים הממשלתיים השונים. היום יתמקד התרגיל בשטח, וברחבי הארץ ייערכו עשרות תרגילים במתארים שונים של נפילות טילים, קונבנציונליים ובעלי ראש נפץ כימי. המטרה היא לתרגל את כלל הציבור, גם במקומות עבודה ובבתי ספר וגם בבתים פרטיים.

בין התרגילים המרכזיים שיצאו אל הפועל היום צפויים תרגיל של נפילת טיל בלתי-קונבנציונלי באזור ראשון לציון, שבמסגרתו ייערך בית החולים אסף הרופא לקליטת מאות נפגעים מחומרי לחימה כימיים ותרגילים נוספים בתרחישים בלתי-קונבציונליים ברמת ישי, בנצרת עלית, בנמל חיפה וברמת חובב.

כמו כן, יתרגל פיקוד העורף חילוץ של לכודים מתוך מבנים שנהרסו בכל רחבי הארץ. גופי החירום יתרגלו יחד עם חברת החשמל מצב שבו בעקבות מתקפת סייבר תשותק לחלוטין תחנת הכוח אורות רבין ליד חדרה, ושליש מאספקת החשמל של ישראל ייצא מכלל שימוש.

כתבות מומלצות

לפיד. הכי ישראלי כי מסאפר יטא מצלצל לו מוכר, אבל הוא לא יזכור בדיוק מאיפה

מה ישראלי בעיני? יאיר לפיד. הוא תמצית השחצנות וההכחשה

ליעד. ממשיך להיות תמים

חתונמי טמנה מוקשים לזוג החלש ביותר, וכצפוי הוא התרסק על המסך

סלט "אורז" בר, קישואים ונענע

ליד המנה העיקרית, או במקומה: 16 סלטים עם אורז שהולכים טוב עם קיץ

חגית משולם

אחרי שנים של המתנה לדיור ציבורי, שתי אמהות נואשות עשו צעד קיצוני

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ