משבר תעופה: דנמרק אוסרת על מאבטחים ישראלים לשאת נשק בשדה בקופנהאגן

חברת סאן דור כבר ביטלה כמה טיסות לדנמרק. ארקיע עדיין מוכרת כרטיסים לחודשים הקרובים, אך ייתכן שגם היא תיאלץ לבסוף לבטל את הטיסות

זוהר בלומקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומקרנץ

מחלוקת בין ישראל לדנמרק לגבי סידורי האבטחה של חברות התעופה הישראליות בקופנהאגן גורמת למשבר תעופה, המאיים לשבש את התעבורה האווירית בין שתי המדינות ולפגוע באלפי נוסעים של ארקיע, כך נודע ל"הארץ". הסיבה למשבר - הדנים מסרבים לאנשי הביטחון של ישראל לשאת נשק בשדה התעופה על מנת לאבטח את טיסותיה של חברת התעופה הישראלית.

מחר (חמישי) צפויה להתקיים פגישת חירום בין משרד התחבורה למשרד החוץ בנושא.

בשל המשבר ביטלה חברת סאן דור סדרה מתוכננת של טיסות לקופנהאגן. לעומתה, חברת ארקיע עדיין מוכרת כרטיסי טיסה לחודשים הקרובים.

דנמרק עומדת בסירובה לאשר את סידורי האבטחה שדורשת ישראל ועמדה זו עלולה לגרום גם לביטול טיסותיה של ארקיע ולפגוע באלפי נוסעים. על פי נתוני רשות שדות התעופה, קרוב ל-11 אלף נוסעים טסו בקו נתב"ג-קופנהאגן בין ינואר לאפריל.

המשבר מאיים לפגוע באלפי ישראלים הטסים לדנמרק. תצלום: אבי שרף

בתוך כך נודע היום ל"הארץ" כי מחלוקת דומה שהתגלעה החודש בין ישראל לאיטליה נפתרה, לאחר שהשלטונות שם נענו בסופו של דבר לדרישות האבטחה הישראליות.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה, כי "איננו מתייחסים לנושאי ביטחון. נושאים אלו מטופלים מול הגורמים הרלוונטים בארץ ובחו"ל".

מנכ"ל ארקיע, גדי טפר, אמר בתגובה, כי "אני סמוך ובטוח, כי משרד התחבורה, משרד החוץ ושרות הביטחון הכללי יעמדו מאחורי התעופה האזרחית וידאגו שהטיסות תתקיימנה. אי עמידה על דרישות הביטחון ביעד אחד בחו"ל, עשוי לגרור תגובות דומות במקומות אחרים. אנו כבר מרגישים איתותים בנושא, אפילו ביעדים כמו אמטסרדם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ