מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה: כל מי שרוצה לפגוע באסד, משרת את ישראל וארה"ב

נסראללה התייצב לצד נשיא סוריה בנאום משודר ממקום מחבואו; נסראללה: לישראל אין יכולת מודיעינית נגדו, והיא משתמשת בארה"ב

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי

"סוריה היא היחידה שעומדת מול ישראל וארה"ב בנסיונם לחסל את הסוגיה הפלסטינית", אמר היום מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, בנאום משודר שנשא ממקום מחבואו.

נסראללה הפגין בנאומו תמיכה בנשיא הסורי, בשאר אל-אסד, וטען כי בניגוד לטענות הנשמעות נגדו, אסד מוכן לבצע רפורמות במשטרו "וכל מי שרוצה לפגוע במשטר אסד, משרת את ישראל וארה"ב".

נסראללה האשים את המערב בצביעות בכל הנוגע למהומות בסוריה. לדבריו, בבחריין "המשטר רצח, עצר וכלא מאות רבות של מפגינים שלא נשאו נשק - והעולם שתק".

מלבד התמיכה שהפגין כלפי הנשיא הסורי התייחס מזכ"ל חיזבאללה בנאומו גם לפרשת ריגול שנחשפה וגם לממשלה הלבנונית שקמה. "ישראל לא הצליחה לחדור לחיזבאללה, ולכן היא מסתייעת בביון האמריקאי", אמר נסראללה.

"כל הישות הציונית תהפוך לחזית בעימות הבא"

מזכ"ל חיזבאללה התייחס בדבריו לשלושה בני אדם, שלדבריו נתפסו בימים האחרונים בלבנון בחשד לריגול לטובת ישראל. "המנגנון שלנו עצר שני חשודים שהיו בקשר עם סוכנים אמריקאים, הפועלים בשגרירות ארה"ב בביירות תחת כיסוי של דיפלומטים אמריקאים".

לדבריו, שניים מהחשודים פעלו בנפרד ושניהם הודו בקשר עם הסי-אי-איי. החשוד השלישי קשור גם הוא לדברי נסראללה לארגון ביון מערבי, אולם לדבריו הם עדיין מנסים לברר איזה. "לא מדובר ברשת ובניגוד לשמועות אין ביניהם מי שנמנה עם הדרג הבכיר בארגון (חיזבאללה), ואינם קרובים למעגל הראשון של המזכ"ל ולא למנגנון הצבאי והמבצעי, ואין בניהם איש דת". לדבריו השלושה לא הצליחו להשיג מידע רגיש, שיכול לפגוע בארגון ובמנגנון הצבאי. הוא הוסיף כי החשודים אינם קשורים לחיסולם של עימאד מורנייה או לרצח חרירי.

"אנחנו עכשיו בשלב חדש של המאבק. זה לא רק מול ישראל אלא גם מול ארה"ב בכל הקשור למלחמה המודיעינית והפסיכולוגית ולכן (אנחנו) צריכים להיות זהירים", אמר נסראללה. לדבריו, תרגילי העורף שישראל עורכת בשנים האחרונות, ובכלל זה התרגיל בשבוע החולף, הם תוצאה ישירה ל"כישלון ישראל במלחמת לבנון השנייה, והודאה שבעימות הבא, כל הישות הציונית תהיה חזית".

אם הממשלה בלבנון הייתה של חיזבאללה, היינו מרכיבים אותה תוך שבוע"

על הממשלה הנבחרת בלבנון אמר נסראללה כי חלק מהפלגים בלבנון וגם מדינות מערביות, ובראשם ארה"ב וכמה מדינות ערב מסיתים נגד הממשלה (בלבנון) בטענה שמדובר בממשל חיזבאללה. "ההסתה הזו לא תפגע בחיזבאללה, אלא בכל לבנון. אנחנו נכנסים לעונת הקיץ, ועונת התיירות וההסתה תפגע בכלכלה ובתיירות".

נסראללה דחה את הטענה שהממשלה הלבנונית מופעלת על ידי חיזבאללה. אם זו הייתה ממשלה שלנו היינו מרכיבים אותה בשבוע", עקץ נסראללה. "אבל עובדה שזה לקח חמישה חודשים והיו הרבה מחלוקות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ