אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי

בלש שירה על חשוד נמלט ופצע אותו זוכה אתמול (ראשון) מאשמת חבלה בנסיבות מחמירות. בית המשפט המחוזי בנצרת קבע כי גרסת המתלונן בתיק רצופה סתירות, וכי לא היתה ברירה אלא לירות בו.

השוטר מתחנת מגדל העמק, ציון קרקליס (43), רדף עם שני בלשים נוספים אחר נהג מכונית שעוררה את חשדם. כשנהג עצר את רכבו באו לקראתו קרקליס ואחד הבלשים. הנהג פתח לפתע בנסיעה הישר לעברם והם קפצו ממקומם כדי לא להיפגע.

השופטת: פעולת השוטר היוותה "התגוננות מונעת". תצלום: תומר נויברג

הבלשים שבו לניידת והמשיכו במרדף אחר הנהג, כשזה מנסה כל העת להסיט את מכוניתם לנתיב הנסיעה הנגדי ולהביא לתאונה חזיתית בינם לבין כלי הרכב שבאים ממול. הבלשים הפעילו את הסירנה והפנס המהבהב ("קוז'אק") וקראו שוב ושוב למתלונן לעצור את הרכב, אך ללא הועיל. בסופו של דבר פתח קרקליס באש לעברו של המתלונן ופצע אותו בידו.

שופטת בית המשפט המחוזי בנצרת, נחמה מוניץ, קבעה כי עדויותיהם של קרקליס ושני השוטרים אשר היו שותפים לאירוע, אמינות. לעומתם, קבעה, גרסתו של המתלונן אינה עומדת במבחן ההיגיון, רצופת סתירות פנימיות, מגמתית מאוד, אינה אמינה ולא מתיישבת עם מארג הראיות בתיק.

עוד קבעה השופטת כי הנאשם וחבריו השוטרים היו בסכנת חיים מוחשית, נוכח ניסיונותיו של המתלונן להסיט את מכוניתם לעבר הנתיב הנגדי. היא קבעה כי לא היתה דרך אחרת לנטרל את הסכנה המיידית שנשקפה לשוטרים. היא כינתה את פעולתו של קרקליס "התגוננות מונעת" וזיכתה אותו באופן מוחלט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ