חיים לוינסון
חיים לוינסון

לקראת הכניסה הגדולה לקבר יוסף הצפויה ביום ראשון, הרב אהרון לייב שטיינמן, תוקף את הביקורים בקבר ופוסק שאסור לבוא לאתר הנמצא בשכם, גם לא בכניסה מתואמת ומסודרת. הרב אף השווה את הנכנסים למתאבדים.

שטיינמן, שנחשב לשני בחשיבותו בהיררכיה הליטאית לרב יוסף שלום אלישיב שיושב בירושלים, נפגש עם הרב מרדכי גרוס, דיין מוכר מבני ברק שדוגל בנושא הכניסה לקבר יוסף. כשעלה הנושא, התבטא שטיינמן במלים חריפות, והשווה את הנכנסים למתאבדים. לדברים "האנשים שהולכים לשם התחייבו בנפשם. זו סכנת נפשות אמיתית. זה נקרא להתגרות באומות. יודעים שזה מכעיס את הגויים ודווקא נכנסים. בימינו שזו סכנה כל כך גדולה, אין בזה שום עניין והסכנה בעלייה לציון גדולה מהתועלת. כל מי שהולך לשם, אם יקרה לו חלילה משהו, דמו בראשו. הוא אשם בכך כי הוא הביא את זה על עצמו. דינו כמתאבד".

כאלטרנטיבה אמר שטיינמן כי "חסרים קברי צדיקים פה בבני ברק, בירושלים בצפון ובמקומות שאפשר להיכנס בהם מלכתחילה?".

המבקרים בקבר יוסף הם בעיקר חסידי ברסלב ואנשי הציונות הדתית, שאינם סרים למרותו ההלכתית של שטיינמן. עם זאת, לקבר באים גם בחורי ישיבה ליטאים, שמחפשים הרפתקאות בקבר. כעת ניתן לראות אם לדברים אכן תהיה השפעה.

מפאת חשיבותו של הרב, איש ממארגני הכניסות לקבר יוסף לא הסכים להגיב לדברים. שלא לייחוס אמר אחד המארגנים של הכניסה לקבר כי "הוליכו שולל את הרב. נבקש להיכנס אליו ולהסביר את הדברים".

הכניסה הבאה לקבר יוסף אמורה להיות ביום ראשון הקרוב, יום פטירתו של יוסף. במשטרה אישרו כניסה של 15 אוטובוסים למתחם, אבל ברחוב החרדי נמכרים כרטיסים ל-60 אוטובוסים, במטרה ללחוץ על המשטרה להכניס יותר מאמינים למתחם הקבר.

בסוף חודש אפריל, חול המועד פסח, נורה למוות בן יוסף לבנת, אחיינה של השרה לימור לבנת, לאחר שנכנס למתחם קבר יוסף עם קבוצה של חבריו, חסידי ברסלב. החסידים נכנסו למתחם לאחר שהמתינו עד שכוח צה"ל יעזוב את המקום, אך התגלו על ידי שוטרים פלסטינים שהוצבו מחוץ לשטח הקבר. השוטרים קראו להם לצאת וכשניסו החסידים לברוח מהמקום, הם ירו לעברם. מהירי נהרג לבנת, בן 24, ושלושה מחבריו נפצעו.

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ