הממשלה מסרבת לדון בחוק לפיקוח על חיתולים וחלב לתינוקות

לפני שבועיים דחתה ועדת השרים את הצעת סיעת ש"ס, אך מאז מסרבת הממשלה לאפשר לשרים ישי ומרגי לבקש מהשרים לקבל את ערעורם

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הממשלה מסרבת לדון בחוק לפיקוח על חיתולים וחלב לתינוקות שהגישה לאחרונה סיעת ש"ס. לפני שבועיים החליטה ועדת השרים לחקיקה שלא לתמוך בהצעה ומאז, בצעד חריג, הממשלה לא מאפשרת ליו"ר הסיעה אלי ישי ולשר יעקב מרגי לבקש משרי הממשלה לקבל את הערעור שהגיש על ההחלטה.

ל"הארץ" נודע כי בשבוע שעבר ביקש השר מרגי ממזכירות הממשלה שיעלו את החוק ונתקל בסירוב. השבוע ביקש השר ישי פעם נוספת ושוב נתקלה ש"ס בסירוב. לא מדובר בשליפה מהשרוול של ש"ס, אלא בהצעת חוק שניסתה המפלגה להעביר עוד מימי הכנסת ה-16. את הצעת החוק הפרטית הניח ח"כ דוד אזולאי (ש"ס) והיא קוראת להכליל את מוצרי החלב לתינוקות ואת החיתולים ברשימת המוצרים הנתונים תחת פיקוח ממשלתי.

השר מרגי: "המעמסה הכלכלית על ההורים הצעירים הפכה לבלתי אפשריות". מחאת העגלות. תצלום: ניר קידר

לדברי השר מרגי, "חובתה של הממשלה להוביל חוקים שמטרתם להקל על מאות אלפי זוגות צעירים. המעמסה הכלכלית הפכה לבלתי אפשרית וראוי שממשלת ישראל תבחן מקורות מימון עבור מהלכים שמטרתם סיוע לצעירים".

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב בין היתר כי "שוק מוצרי התינוקות פונה לפלח אוכלוסיה המורכב מזוגות צעירים הנמצאים בתחילת דרכם ובשלבים הראשונים של בניית ביתם ובניית קרירה. מטבע הדברים, אוכלוסיה זו מוגבלת מבחינת יכולתה הכלכלית. ההוצאות עבור מוצרי תינוקות מהווים אחוז גבוה מסל הקניה. בחישוב חודשי מתייקר סל הקניות הכולל מוצרי תינוקות במאות שקלים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ