השרים דנו בירי על ישראל עד ל-3 לפנות בוקר

מאז שהוכרזה הפסקת האש נורו לעבר ישראל 12 רקטות ופצמ"רים. גורם מדיני: לישראל אין רצון להסלמה, אולם נוודא שהירי נפסק לחלוטין

יניר יגנה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניר יגנה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן דיון מיוחד וחריג של הקבינט המדיני-ביטחוני עד לשלוש לפנות בוקר כדי לדון במצב ברצועת עזה. השרים נקראו להגיע למשרד ראש הממשלה בירושלים בהתראה קצרה ובמשך כשעה דנו באפשרויות התגובה לירי הקסאמים ברצועה ובהכרזת החמאס על הפסקת אש.

לדברי מקור מדיני, הדיון נמשך משעה 23:00 עד ל-3 לפנות בוקר. הגורם ציין כי השרים קיבלו סקירות לפיהן רוב הירי של הרקטות מעזה לא נעשה על ידי חמאס, אלא על ידי ארגונים קטנים יותר. בדיון לא התקבלה החלטה רשמית לגבי תגובת ישראל לגבי החלטת החמאס על הפסקת האש, אולם גובשה מדיניות לפיה ישראל תיבחן את המצב בשטח ואם הירי נמשך או לא, ובהתאם לכך ייקבע המשך פעולות צה"ל. "הפסקת האש של החמאס היא חד צדדית. לישראל אין רצון בהסלמה. אולם יש לוודא שהירי נפסק לחלוטין", אמר המקור המדיני.

פגיעת רקטה באופקים. תצלום: טל כהן

מאז שהוכרזה הפסקת האש אמש נורו לעבר ישראל 12 רקטות ופצצות מרגמה. שתי רקטות גראד שנורו לעבר אזור אשקלון יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל, ופצצת מרגמה שנורתה לעבר המועצה האזורית אשכול פגעה במבנה. בכל המקרים לא היו נפגעים. בתגובה לירי תקף צה"ל מטרות הלילה ברצועת עזה.

הירי חודש אמש זמן קצר לאחר שהתקבלו דיווחים על הפסקת אש בין ישראל לבין החמאס, לאחר שגורמים בארגון הודיעו כי כל הארגונים החמושים בעזה הסכימו להפסיק את הירי לעבר ישראל.

ישראל לא הגיבה פומבית על הכרזת חמאס על הפסקת האש וגם לא השיבה בחיוב במסגרת השיחות עם המצרים. גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו אמש כי ישראל העבירה מסרים למצרים לפיהם היא מתייחסת להפסקת האש כמהלך חד-צדדי של חמאס שייבחן על פי יישומו בשטח. "מאז ההכרזה על הפסקת האש, הירי מעזה נמשך ואנחנו נבחן בשעות הקרובות האם הפסקת האש מיושמת או לא", אמרו בלשכת נתניהו, "נקבל החלטות לגבי המשך הפעילות בעזה בהתאם להמשך או הפסקת הירי מעזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ