יו"ר ההסתדרות עופר עיני הודיע על תמיכתו בשלי יחימוביץ'

בעוד פרץ זוכה לתמיכה מטעם דמויות מפתח ותיקות במפלגה ומרבית חברי הכנסת, יחימוביץ' קיבלה היום חיזוק משמעותי מכיוון יו"ר ההסתדרות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יומיים לפני הסיבוב השני בבחירות לראשות מפלגת העבודה, ממשיכים חברי הכנסת שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ במצוד אחרי תומכים. יחימוביץ' זכתה הערב (שני) בתומך משמעותי: יו"ר ההסתדרות עופר עיני. "יחימוביץ' מחוייבת לעניין החברתי וזכויות העובדים, ומייצגת זן של מנהיגות ערכית שלא מדברת בשני קולות", אמר עיני. "היא היתה עקבית בדרכב גם כאשר היה עליה לנקוט בעמדות לא פופולאריות".

מוקדם יותר היום הודיעו יו"ר הכנסת לשעבר אברהם בורג ונכדו של בן גוריון יריב בן אליעזר על תמיכתם בעמיר פרץ. בורג כתב בהודעתו: "כל מי שחפץ בהחלפת נתניהו צריך להתגיס למען בחירתו של פרץ. עמיר הוא המנהיג המנוסה והמתאים היום להוביל את העבודה כאופוזיציה חברתית ומדינית לנתניהו. הוא היחיד שיכול להביא אל העבודה את קולותיהם של מאוכזבי הליכוד מהשכבות החלשות, שסובלים מהפערים החברתיים".

אתמול זכה פרץ לחיזוק משמעותי מטעם ותיקי מפלגת העבודה, כשהשר לשעבר משה שחל, שנמנע עד היום מתמיכה במועמד זה או אחר, הודיע כי הוא קורא למתפקדי מפלגת העבודה לתמוך בפרץ. אל קריאתו הצטרף גם חבר הכנסת ומזכ"ל המפלגה לשעבר נסים זווילי.

עופר עיני ושלי יחימוביץ'

גם דליה רבין הודיעה אתמול גם היא על תמיכתה בפרץ. "מפלגת העבודה תמיד הניפה שני דגלים, החברתי והמדיני. קיץ זה עשוי להיות חלון הזדמנויות נדיר, אולי אחרון, עבור העבודה לחזור למרכז הבמה כתנועה שתוביל אלטרנטיבה שפויה, ברורה ותקיפה לנתניהו", אמרה רבין, והוסיפה: "הציבור רעב למפלגה אידיאולוגית שתחזיר את מורשת רבין, התקדמות מדינית ושינוי חברתי, או כמאמר השלטים של אז, כסף לשכונות ולא להתנחלויות. עמיר מייצג את מורשתו של אבא, הוא היה לו בן טיפוחים, איש אמון ובעל ברית, ואני מאמינה ביכולתו להנהיג את המפלגה".

פרץ נהנה גם מתמיכת רוב חברי הכנסת של המפלגה: איתן כבל, דניאל בן סימון וראלב מג'אדלה. ח"כ אבישי ברוורמן הודיע אתמול כי הוא תומך ביחימוביץ'. ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר עדיין לא הביע תמיכה פומבית באיש מהמועמדים, אולם מחנהו מסייע לפרץ בהתמודדות.

עם זאת, יחימוביץ' זכתה אתמול לחיזוק משמעותי כשרשימה ארוכה של ראשי ערים ורשויות הביעו בה תמיכה: ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, ראשי הערים רעננה ויקנעם, וראשי המועצות המקומיות קרית טבעון, עמק הירדן, רמת ישי, מנשה, מטה אשר ולב השרון.

פרץ ומצנע, היום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ