דיכטר נגד לבני: הזינוק של יחימוביץ' בגלל נטייתנו שמאלה

בקדימה הגיבו לסקר הארץ לפיו העבודה הופכת למפלגה השנייה בגודלה עם 22 מנדטים. "היה ברור שהעבודה תשתקם ותיקח קולות לקדימה"

יהונתן ליס
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
הארץ

בעבודה ומרצ הביעו שביעות רצון בעקבות פרסום הסקר הבוקר (שני) ב"הארץ" שניבא הצלחה למפלגת העבודה בראשות יחימוביץ'. לפי הסקר חוזרת העבודה לראשונה מזה שנים רבות, להיות המפלגה השנייה בגודלה אחרי הליכוד. בקדימה דאגו לצנן את ההתלהבות וטענו כי הסיבה להצלחת העבודה היא העיסוק התקשורתי בפריימריז. אולם במפלגה נשמעו גם קולות שמתחו ביקורת על דרכה.

ח"כ אבי דיכטר (קדימה) אמר בראיון לגל"צ שזה לא הסקר הראשון שמצביע על ירידה בקדימה וזהו המחיר העיקרי שהיא משלמת כבר תקופה בשל מדיניותה כמפלגת מרכז-שמאל. לדבריו המשיכה של קדימה למרכז האמיתי היא זו שתחזיר את אותה למספר מנדטים גבוה . כמו כן מתח ביקורת על משיכה שמאלה מצידה של לבני אך הדגיש כי זו אינה ביקורת חדשה ושהוא אף ציין זאת בפניה. "היה ברור שהעבודה תשתקם ותיקח קולות לקדימה", אמר, כמו כן ציין כי ייתכן וקדימה תצליח יותר עם הנהגה אחרת, ושהחלו במפלגה לבדוק אפשרות של הקדמת הפריימריז.

ח"כ רוני בר-און (קדימה) אמר בראיון לקול ישראל, "התוצאות של הסקר הן במידה לא מבוטלת מטעות, עיסוק יתר בענייניה של העבודה בעקבות פריימריז לא פשוטים, גם זמננו יגיע. גם אנחנו נהיה במוקד הזרקורים שייערכו בקדימה פריימריז ,מה שחשוב באמת היא מה תהיה האג'נדה סביב הבחירות, רק לפני חצי שנה עסקנו בעניינו הפרטיים של רה"מ. תמיד אחרי שמתחלף יו"ר במפלגת העבודה הסקרים מפליגים". הוסיף בר-און.

זו שעולה וזו שיורדת, יחימוביץ' וליבניצילום: ניר קידר / עופר וקנין

האם בחירתה של יחימוביץ' היא תחילת הסוף של קדימה? דברו על זה בפייסבוק

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ