ראש מועצת טובא זנגרייה התפטר: "התירו את דמי"

אלי אשכנזי ויאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי ויאיר אטינגר

ראש המועצה הממונה של טובא זנגריה, צביקה פוגל, הודיע אתמול למנכ"ל משרד הפנים, עמרם קלעג'י, כי בעוד חודשיים יסיים את תפקידו. בעקבות מסע ההרס והאלימות בליל שני ברחובות הכפר, שבו הציתו והשחיתו תושבי הכפר את בניין המועצה המקומית במחאה על הצתת המסגד ביישוב, אמר פוגל כי הוא חש ש"דמו הותר".

פוגל התייחס לטענת ראש המועצה שקדם לו, חוסיין אלהייב, שאמר בנוגע להתפרעויות בכפר כי "אם לא היתה ועדה ממונה והיתה הנהגה מקומית, זה לא היה קורה". לדברי פוגל, "מדובר בהסתה פרועה. התירו את דמי ואת דמם של עובדי המועצה. יש לי אשה וילדים שעד היום נתנו לי גיבוי לאורך כל השנים שבהן מילאתי תפקידים למען המדינה. אחרי שירו לעברי הסכימו שאמשיך בתפקיד ועכשיו הם לא מוכנים לכך יותר. הם מבינים שיש הסתה ומחר איזה מטורף יכול לירות בי". לפני שנתיים נורו לעברו יריות מנשק חם ומכוניתו הוצתה ועד היום לא נעצרו חשודים במעשה. לפוגל צמודים מאז שני שומרי ראש. פוגל אף תקף את בכירי המשטרה, שבימים האחרונים בחרה להיפגש עם חוסיין אלהייב ולבקש את עזרתו "במקום לחקור אותו על דבריו".

אלהייב הגיב כי "אחרי ההצתה קראתי לפוגל להתייצב ליד המסגד המוצת, ובמקום זאת הוא אמר כי אין להוציא מכלל אפשרות שמקומיים חיללו את המסגד. אף אמרתי שאני מעריך אותו ושהוא עושה עבודתו נאמנה".

עם זאת אמר אלהייב כי אין מקום למנות יהודים לראשות רשויות ערביות. "צריך לשים תא"ל לנהל יישוב בדואי? אנחנו אנשי השטח. עובדה שאני הצלחתי למנוע את התפשטות האש לכל רחבי הגליל. אם לא אני, כל הגליל היה היום בוער".

מהמשטרה נמסר כי מפקדי המשטרה נפגשו וימשיכו להיפגש עם כל מי שיתרום להרגעת הרוחות. בנוגע לטענה על הסתה: נשמח לקבל מפוגל כל מידע בגין הסתה על מנת שנוכל לפתוח בחקירה.

אתמול האריך בית משפט השלום בצפת בארבעה ימים את מעצרם של 14 החשודים בהתפרעויות. במשטרה אמרו כי המעצרים יימשכו וכל מי שיפר את החוק והסדר ייעצר.

בתוך כך העיתון החרדי "יתד נאמן" גינה אתמול את מציתי המסגד בכפר וקבע כי חל עליהם "דין רודף", כלומר שניתן להרוג אותם כדי למנוע מהם לסכן את זולתם.

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ