מצבות הושחתו בשני בתי קברות ביפו

על חלק מהמצבות בבתי הקברות המוסלמי והנוצרי רוססו הכתובות "תג מחיר" ו-"מוות לערבים". בעקבות האירוע מתוכננת הערב הפגנה ביפו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אלמונים פרצו לשני בתי קברות ביפו, ריססו כתובות נאצה על המצבות וניפצו כמה מהן. בין היתר רוססו בבתי הקברות המוסלמי והנוצרי הכתובות: "תג מחיר" ו-"מוות לערבים". תושבים שהגיעו אל בתי הקברות בערב שישי גילו את הכתובות, שככל הנראה רוססו בלילה שבין חמישי לשישי.

הכתובות רוססו על כ-25 מצבות, מרביתן בבית העלמין המוסלמי, אולם נזק נגרם לקברים גם בבית העלמין הנוצרי. המשטרה פתחה בחקירה, ומיד לאחר האירוע קצינים בכירים במחוז תל אביב יצרו קשר עם פעילים מרכזיים מהמגזר הערבי ביפו, וניסו להביא להרגעת הרוחות. מספר ארגונים ביפו הודיעו כי יתכנסו להפגנת הזדהות עם תושבי העיר בשעה 21:00 ב"גן השניים", שברחוב יפו פינת ארליך.

בלילה שבין ראשון לשני השבוע הציתו אלמונים מסגד בכפר הבדואי טובא זנגריה שבגליל העליון, סמוך לראש פינה. בסביבות השעה שתיים וחצי לפנות בוקר התקבלה קריאה במוקדי החירום על מסגד שעולה באש, וכוחות משטרה וכיבוי אש הגיעו למקום וכיבו את השריפה.

נזק רב נגרם לחלקו הפנימי של המבנה וספרי קודש רבים עלו באש. כתובת גרפיטי עם הכיתוב "תג פלמר נקמה" רוססה על קיר המסגד החדש שהוקם ב-2000 בשכונת זנגריה בכפר. ביום חמישי הותר לפרסום כי צעיר יהודי נעצר בחשד להצתת המסגד.

באותו היום יצאו כ-300 בני אדם תושבי הכפר בצעדת מחאה מהמסגד לעבר צומת ראש פינה במטרה לחסום את הצירים הראשיים באזור. על פי המשטרה, אבנים יודו לעבר הכוחות שניסו למנוע את הגעת הצועדים לצומת. שלושה בני אדם נעצרו בעקבות המהומות. המעשה זכה לגינוי מכל קצוות הקשת הפוליטית ונשיא המדינה והרבנים הראשיים אף הגיעו לכפר על מנת הביע את הזדהותם.

המצבות שהושחתו בערב שישיצילום: Team palestina

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ