מפקד אוגדת איו"ש היוצא: לא עשינו די למנוע פעולות תג מחיר

תא"ל ניצן אלון דיבר בטקס סיום תפקידו. אלוף פיקוד המרכז: מצר על כך שנבחרי ציבור יצאו בהצהרות חסרות בסיס נגדו

עמוס הראל
עמוס הראל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמוס הראל
עמוס הראל

תא"ל ניצן אלון, המפקד היוצא של כוחות צה"ל בגדה המערבית, אמר היום (שלישי) עם סיום תפקידו כי צה"ל היה צריך למנוע ולעצור פעולות תג מחיר של אנשי ימין קיצוני, "באופן יותר יעיל מכפי שהצלחנו עד כה". אלון דיבר בטקס ההחלפה עם המפקד הנכנס, תא"ל חגי מרדכי.

במהלך הטקס תקף אלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, את הביקורת שהופנתה כלפי אלון מצד מתנחלים. מזרחי אמר כי הוא מצר על כך שנבחרי ציבור בכירים הלכו שבי אחרי שמועות, ויצאו בהצהרות חסרות בסיס נגד אלון.

מזרחי פנה ליונה אלון, אמו של מפקד האוגדה היוצא, ואמר: "אני מצטער מאוד שהיה עליך לשמוע דברי נאצה נגד בנך". מזרחי שיבח את אלון שפעל ב"נחישות וללא קריצות" להגנה על ביטחון האזרחים הישראלים.

תא"ל אלון מצא עצמו בקיץ מטרה לקמפיין השמצות של הימין הקיצוני והותקף במקרים שונים על ידי פעילים שגידפו אותו, הקיפו את מכוניתו והפגינו מול ביתו. בראיון ל"הקול היהודי" אמר ביוני האחרון ח"כ יעקב כ"ץ כי אלון הוא "פוסט ציוני ושונא את ההתיישבות ביהודה ושומרון", וניבא כי בעתיד הוא יועמד לדין. ההתנכלויות נגד אלון החלו לאחר הריגתו של בן יוסף לבנת סמוך לקבר יוסף והתגברו עם פרסום איגרת פרי עטו של אלון, בה ביקש למדר חיילים בעלי זיקה לנוער הגבעות ממידע על פעילות צה"ל.

תא:"ל ניצן אלון

תפקידו הבא של אלון, בעבר מפקד סיירת מטכ"ל, טרם נקבע, אולם נראה כי בעתיד הוא יקודם ובמטכ"ל מעריכים כי הוא צפוי לדרגת אלוף. המפקד הנכנס, תת-אלוף מרדכי, היה בתפקידו האחרון מפקד אוגדת מילואים. בעבר, הוא שימש בין היתר כמפקד חטיבת הצנחנים הסדירה במלחמת לבנון השנייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ