ח"כים מהימין: להרחיק מהכנסת את רע"מ על המתנות לפעילי המשט

לפי דו"ח מבקר המדינה, סיעת רע"מ-תע"ל השתמשה בכספי מימון המפלגות לרכוש מגיני נחושת לשישה פעילים שהיו על המשט לעזה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

קבוצה של חברי כנסת מהימין קראו אתמול להרחיק מן המשכן את מפלגת רע"מ-תע"ל בעקבות מימון המתנות למשתתפי המשט לעזה. יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו, אמר היום: "דו"ח מבקר המדינה, שחושף כי סייעני הטרור בכנסת השתמשו בכספים של אזרחים נאמנים על מנת להוקיר פעולות טרור, מוכיח כי יש להרחיק אחת ולתמיד סיעה זו מבית הנבחרים הישראלי. במקום אזרחות ונאמנות אנחנו מקבלים אזרחות ובוגדנות".

ח"כ רונית תירוש מקדימה אמרה: "אני קוראת לוועדת הכנסת לפסול את רשימת תע״ל-רע״מ מן הכנסת מיידית, על מנת למנוע מהם פגיעה עתידית נוספת במדינת ישראל. מעשיהם מעידים על ניצל ציני ופרובוקטיבי של המשטר הדמוקרטי בישראל ובמתכוון, רק כדי להביך את מדינת ישראל ולהציגה באופן סטירי כלפי העולם. הח״כים הערבים דאגו בכוח חסינותם לקחת מכספי המדינה לצורך תמיכה במי שנחשב אויבינו. מתן גביעים ופרסי הוקרה על פעילות טרוריסטית במשט כנגד ישראל היא סטירת לחי שאין לעבור עליה בשתיקה. זוהי תופעה בזויה שיש לשים לה סוף אחת ולתמיד״.

סיעת רע"מ-תע"ל השתמשה בכספי מימון המפלגות על מנת לרכוש מגני נחושת עבור 6 פעילים שהיו מעורבים במשט המרמרה, תחת הסעיף "הוצאות לשמירה על קשר עם ציבור התומכים והבוחרים של המפלגה". ח"כ אחמד טיבי אמר בתגובה: "זאת תביעה קנטרנית. אין שום עבירה בחלוקת המגינים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ