ליברמן מאיים בתביעת דיבה בשל פרסומים על סיווגו

שר החוץ דורש מסוכנות הידיעות אי-פי ועורך "ישראל דיפנס" עמיר רפופורט התנצלות לאחר שפרסמו כי הודר ממידע רגיש מכיוון שהוא עולה מברה"מ

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן דורש מסוכנות הידיעות אי-פי ומעורך המגזין "ישראל דיפנס", עמיר רפופורט, לפרסם התנצלות על כתבות שפרסמו ולפיהן השב"כ מידר אותו ממידע רגיש כששימש כשר לעניינים אסטרטגיים בממשלת אולמרט. לפי הפרסומים, ליברמן נתקל בבעיות בסיווגו הביטחוני על רקע היותו עולה מברית המועצות לשעבר. עוד נכתב כי השר משה יעלון שמחזיק בתפקיד כיום, נחשף למידע רב יותר בשל סיוג ביטחוני גבוה.

עורך דינו של ליברמן, ירון קוסטליץ, שלח הבוקר מכתבים לסוכנות הידיעות, לכתבת הסוכנות דייה חדיד וכן לרפופורט, בו הוא טוען כי הם פרסמו מידע שקרי. קוסטליץ כותב שבמידה ולא יפרסמו התנצלות בפניו, תוגש נגדם תביעת דיבה. בלשכת ליברמן ציינו כי "לא בכדי, גם ראש הממשלה לשעבר אולמרט הכחיש את הדברים".

"דברים אלה לא היו ולא נבראו והם מהווים פרסום לשון הרע על השר ליברמן", כתב עו"ד קוסטליץ. "לשר ליברמן הייתה נגישות זהה לזו של השר יעלון, ולא נמנעה ממנו גישה לחומר כלשהו. הדברים שנכתבו מהווים פרסום לשון הרע בכוונה לפגוע בשר ליברמן. לא למותר לציין הוא, כי בטרם פרסום דברי הבל אלה, לא טרחתם לבקש את תגובת השר ואת תגובת הגורמים הרלוונטים, והדבר מדבר בעדו".

קוסטליץ הוסיף: "לנוכח זאת - ומבלי לפגוע בכל זכות וטענה העומדות למרשנו לפי דין בגין הדברים - הנכם נדרשים בזה לפרסם כי הנכם חוזרים בכם מדברי לשון הרע שפרסמתם, וכי הנכם מתנצלים בפני השר ליברמן על שפרסמתם דברים חסרי יסוד ביחס אליו. אם לא תיעתרו לאמור בשעות הקרובות, מרשנו ינקוט בצעדים המשפטיים המתחייבים - בין היתר - מהוראות חוק איסור לשון הרע".

Read this article in English: Lieberman threatens to sue for libel over reports questioning his security clearance

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ