ליברמן: הדיבור על ירדן כמדינה פלסטינית פוגע בישראל

שר החוץ התייחס לפרסומים האחרונים לפיהם גורמים בממשלה שבים לאופציה של המדינה השכנה כפתרון לפלסטינים. "ירדן היא גורם מייצב באזור"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ אביגדור ליברמן העביר היום (שני) מסר הרגעה לממלכת ירדן. במהלך דיון בוועדת החוץ והביטחון הדגיש ליברמן כי אלה שטוענים שירדן היא המדינה הפלסטינית, "פוגעים באינטרסים הביטחוניים של ישראל". ליברמן אמר את הדברים על רקע פרסומים מהתקופה האחרונה לפיהם גורמים בממשלה שוקלים לשוב לאופציה של הקמת מדינה פלסטינית בירדן.

"ירדן היא גורם מייצב באזור ביחס למתרחש במדינות אחרות״, אמר ליברמן בדיון בוועדת החוץ והביטחון הבוקר, "הדיבורים על ירדן כמדינה פלסטינית הם נגד האינטרס הישראלי ונגד המציאות. הקביעה שירדן היא פלסטין מנוגדת גם לקו הבינלאומי ולהסכם השלום שחתמנו איתם. הקביעה הזו פוגעת קשות באינטרס הביטחוני הישראלי כיוון שמדינה פלסטינית משני צדי הירדן תהיה מיליטנטית וקיצונית ותערער את היציבות באזור כולו ותייצרנה חיכוך בלתי פוסק עם ישראל".

עם זאת, ליברמן קרא לירדן לחמם מחדש את היחסים עם ישראל וליישם במלואו את הסכם השלום. "שתי המדינות נהנות מפירות השלום גם מבחינת יציבות וגם מבחינה כלכלית", אמר ליברמן. "אבל אני מצפה שהשגריר הירדני יוחזר לישראל בהקדם ושהירדנים יפעילו את כל שמונה הוועדות המשותפות שהוקמו במסגרת הסכם השלום ולא רק את ועדת המים". למעלה משנה וחצי אין לירדן שגריר בתל-אביב וזאת לאחר שלשגריר שעזב לא מונה מחליף.

ליברמן התייחס למהלך הפלסטיני באו"ם ואמר כי למרות התחזיות בישראל לגבי צונאמי מדיני, ישראל סיימה את חודש ספטמבר "בצורה טובה". הוא הוסיף כי "גם ההצבעה באונסק"ו היתה ניצחון פירוס עבור הפלסטינים".

יו"ר הוועדה, ח"כ שאול מופז מקדימה, אמר בפתח הישיבה כי "אסטרטגיית הפעולה של ישראל מול הפלסטינים לוקחת אותנו שנים אחורה ומקרבת אותנו בצעדי ענק למדינה דו לאומית. זו הסכנה הכי גדולה של מדינת ישראל. בעניין הזה המדיניות הנוכחית היא אסונית לישראל. הדבר עלול להוביל לאסון גדול לעתידה, אופייה וצביונה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית". הוא פנה לשר החוץ ליברמן ושאל אותו: "לאן אתם מובילים אותנו?".

ליברמן, היום בכנסת

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ