שטייניץ עוקץ את ברק: "לא אפרט מה הייתי עושה אם הייתי איראני"

שר האוצר התייחס בישיבת הממשלה לדברי שר הביטחון משבוע שעבר. "עדיף שכולנו נדבר פחות בנושא האיראני", אמר שטייניץ

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר האוצר יובל שטייניץ תקף הבוקר (ראשון) את שר הביטחון אהוד ברק בפתח ישיבת הממשלה על רקע אמירתו בשבוע שעבר בראיון לתקשורת האמריקאית בנושא האיראני. ״אני לא מתכוון לפרט מה הייתי עושה או רוצה לו הייתי איראני״, עקץ שטייניץ את ברק. ״עדיף שכולנו נדבר פחות בנושא האיראני, אלו התבטאויות מיותרות״.

שר הביטחון אהוד ברק הודה בשבוע שעבר בראיון לצ'רלי רוז ברשת השידור הציבורית האמריקאית, פי-בי-אס, שלו היה במקומם של מנהיגי איראן, גם הוא היה כנראה רוצה לפתח נשק גרעיני. "אני לא משלה את עצמי שהם עושים את זה רק בגלל ישראל", אמר. "יש להם היסטוריה של 4,000 שנה. הם מסתכלים סביב ורואים שלהודו יש נשק גרעיני, לסינים, לפקיסטאן, שלא להזכיר את הרוסים. קדאפי ניסה את זה, וגם לישראל, לכאורה, יש את זה".

בהמשך הסביר ברק כי בסך הכל ענה על שאלה, וניסה להבהיר לעולם שאיראן היא בעיה של כולם, לא רק של ישראל. "אני מעולם לא אמרתי את המלים, 'אילו הייתי איראני, כנראה הייתי רוצה נשק גרעיני'", אמר ברק והדגיש כי "עניתי יכול להיות, אני לא יודע, אבל אני לא משלה את עצמי שהם עושים זאת רק נגדנו". לדברי שר הביטחון, מטרתו בראיון היתה להדגיש כי "אנחנו בתוך מאבק עולמי שתכליתו לגייס את העולם לפעולה ולסנקציות חריפות קונקרטיות שנועדו לעצור את איראן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ