בכירים מצרים במסר לישראל: נשמור על הסכם השלום

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

בכירים מצרים העבירו לירושלים ביומיים האחרונים כמה מסרי הרגעה ולפיהם מצרים מחויבת להסכם השלום עם ישראל ותפעל לשימורו. לדברי בכירים במשרד החוץ, המסרים הועברו לשגריר ישראל במצרים, יצחק לבנון, בביקור פרידה שקיים בקהיר בתחילת השבוע.

לבנון נפגש עם ראש המודיעין המצרי, הגנרל מוראד מוואפי, עם שר החוץ, מוחמד כמאל עמרו, ועם בכירים נוספים שהדגישו כי השלום עם ישראל הוא בעל חשיבות אסטרטגית עבור מצרים ולכן היא תפעל לשימורו, חרף הטלטלה שעוברת המדינה. מסרים נוספים הועברו גם לבכירים בצה"ל ומשרד הביטחון.

אתמול התכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לדיון של יותר משמונה שעות בהערכת המודיעין השנתית של אמ"ן, השב"כ, המוסד ומשרד החוץ. המצב במצרים ובסוריה וגל ההפיכות בעולם הערבי תפסו חלק מרכזי בדיון. ההערכה במשרד החוץ היא כי בשלב זה תרחיש שבו השלטון החדש שיעלה במצרים בעקבות הבחירות לפרלמנט ולנשיאות יבטל את הסכם השלום עם ישראל, לא כל שכן יגיע למצב של עימות צבאי עמה, אפשרי בסבירות נמוכה מאוד. "בשלב זה הסכם השלום אינו בסכנה", אמרו בכירים במשרד החוץ. "האינטרס המצרי והישראלי הוא שימור ההסכם".

במשרד החוץ מתכננים לשלוח את השגריר החדש במצרים, יעקב אמיתי, לקהיר כבר בשבוע הראשון של דצמבר. בשיחות שקיים השגריר לבנון בקהיר בתחילת השבוע, הבהירו הבכירים המצרים כי הם מעוניינים להשיב את עבודת שגרירות ישראל בקהיר למצב נורמלי בהקדם האפשרי. בשבועיים הקרובים תתקיים הערכת מצב ביטחונית כדי לבחון אם המצב בקהיר מאפשר לשלוח את השגריר לבירה המצרית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ