ח"כ כ"ץ: חוק גרוניס יוציא את ביהמ"ש מידי קבוצה עלובה

חבר הכנסת הבהיר בראיון לעלון "ארץ ישראל שלנו" כי מדובר בחוק "שמחזיר את השליטה לעם", וזו, לדבריו, "רק תחילת המהפכה"

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון
חיים לוינסון

מטרת "חוק גרוניס" היא "להוציא את בית המשפט מידי קבוצה קטנה ועלובה. חבורה אליטיסטית תל אביבית", כך אמר יוזם החוק, חבר הכנסת יעקב כ"ץ, בראיון לעלון "ארץ ישראל שלנו".

החוק, שעבר בקריאה ראשונה, אמור לאפשר לאשר גרוניס להתמנות בפברואר לתפקיד נשיא העליון. בעבר הציג כץ את החוק כתיקון עניין טכני, שמונע מגרוניס את הכהונה בשל חודש שחסר לו לקנדציה. אך בראיון לעלון, מפרט כץ בהרחבה את מטרות החוק.

"החוק הוא לא ′חוק גרוניס′ ולא ′חוק כצלה′. זה חוק שמחזיר את השליטה לעם ומוציא את השליטה מידי קבוצה קטנה ועלובה, חבורה אליטיסטית תל-אביבית, ′נטורי קרתא החילונית′, שמשדרת חוסר אהבה לעם ישראל, דבקות בחוקיי הגויים, וניסיון להשתלט על עם ישראל בכוח הדיקטטורה השיפוטית. הם ניכסו לעצמם, בכוח הזרוע, שלטון ללא מיצרים. לדבר הזה יהיה סוף. תם עידן ימי הביניים בו יושבים אנשים שחושבים שהם חכמי הדור הנאורים ושהעם כולו הוא חשוך ונבער מדעת".

"החוק שהעברנו מאפשר לוועדה לבחור את נשיא בית המשפט העליון, ולא כפי מה שהיה עד כה, שהשופטים עצמם בוחרים מי יהיה נשיא בית המשפט", הוסיף ח"כ כץ. "ואני מדגיש: זו רק תחילת המהפכה, עד שנביא ליציבות. אנחנו חוזרים לחוקים התורניים הטבעיים והיסודיים של עם ישראל. הכנסת מייצגת את הציבור בישראל, שבחר באנשים שהתחייבו לשמור על ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל. מפלגות ש"ס, האיחוד הלאומי, הבית היהודי והליכוד מייצגות את רוב העם. בית המשפט העליון חייב לייצג את העם. לא יעלה על הדעת שמתוך 7 מיליון אזרחים, יש כמה אנשים בודדים שהם החכמים וכולם נבערים מדעת. עם ישראל הוא עם בו כולם חכמים, לומדים במכללות ובמוסדות תורה, והוא ביטא את רצונו בבחירות. לא ייתכן שבית המשפט העליון במדינה יפעל באופן שיטתי נגד העם".

כץ התייחס גם לאמון הציבור בבית המשפט. "בכל הסקרים, האמון בבית המשפט העליון הוא עלוב וקטן. רק השמאל והערבים מביעים אמון בהם. אם הם היו בית משפט אמיתי, שממלא את ייעודו כבית משפט, זה היה המוסד הראשון שהיה זוכה לאמון הגדול ביותר. העם היהודי רוחש להם בוז. בית המשפט העליון באופן קבוע מלמד זכות על הערבים, וייקוב הדין את ההר עם היהודים. בדבר אחד הם ראויים לשבח שהם לא מנסים להסתיר את דעתם ואת שנאתם התהומית למתיישבים ולדתיים, בפרט הגברת דורית בייניש".

יעקב כ"ץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ