עליית מדרגה בעימות בעבודה: פעילי פרץ דורשים לדחות הוועידה

בוועידת המפלגה הקרובה יוחלט במי תתמוך המפלגה בבחירות ליו"ר ההסתדרות, עופר עיני המקורב ליחימוביץ' או איתן כבל המקורב לפרץ

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

עליית מדרגה בעימות בין יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' ליו"ר לשעבר עמיר פרץ: פעילי פרץ דורשים לדחות את ועידת מפלגת העבודה המיועדת להתקיים ביום רביעי השבוע, שבו צפויה יחימוביץ' לבקשת את תמיכת הפעילים במועמדותו של עופר עיני לתפקיד יו"ר ההסתדרות.

שני פעילים המזוהים עם פרץ, סמי שושן ושלומי וייזר, פנו ליו"ר המוסד לבירור עתירות במפלגה, עו"ד אמנון זכרוני, ודרשו כי הוועידה הקרובה תידחה. הם טוענים כי כינוס הוועידה וקביעת סדר יומה נעשו בניגוד לחוקת מפלגת העבודה ורומסים את זכויות חברי העבודה לטובת "אינטרסים צרים שריח של אתנן פוליטי עולה מהם". בשבוע שעבר הודיע כבל כי בכוונתו להתמודד נגד עיני באופן עצמאי, וכי אינו מבקש את תמיכת העבודה.שושן, אחד מהעותרים, הוא גיסו של פרץ.

בפנייתם לזכרוני, על ידי עורך הדין גיא בוסי, טוענים הפעילים כי יחימוביץ' ומזכ"ל העבודה חיליק בר עובדים למען "קידומו של פלוני חיצוני למפלגה, כל זאת תוך שהם פועלים לסילוק, מחיקה ורמיסת זכויותיהם של חברי המפלגה". ככל הנראה, מתוך התחייבות לתשלום עבור טובות עבר, מבקשים המשיבים לקדם את מועמדותו של אותו מועמד חיצוני למפלגה, תוך רמיסה ברגל גסה של חוקת המפלגה וביטול זכויות בסיסיות". לפי טענות השניים, קיום הוועידה מתבצע בניגוד לחוקי המפלגה וכי המשיבים לא מילאו אחר ההליכים הקבועים בחוקת המפלגה, שקובעים כי כינוס המפלגה וכן סדר יומה יאושרו קודם לכן על ידי לשכת המפלגה.

סדר היום בכינוס הקרוב צפוי להיות מאושר על ידי הלשכה לפני תחילת הוועידה, כשהעותרים טוענים כי בכך הדיון בסדר היום נהפך לטכני, בעוד שמדובר בדיון שאמור להיות מהותי. עוד גורסים שושן ו-וייזר כי הבאת ההסכם עם עיני לאישור פוגעת בזכותם של אנשי העבודה לבחור ולהיבחר, וטוענים כי "נחשפה מטרתם האמיתית של המשיבים, קרי החזרת טובה לפטרון פוליטי אשר ככל הנראה הוא זה שמנהל את המפלגה". השניים מבקשים כי הטיפול בעניין ייעשה במהירות משום שהוועידה אמורה להתכנס ביום רביעי.

יו"ר המפלגה יחימוביץ' קראה לחברי העבודה לתמוך בה בעניין אישור ההסכם עם עיני. בניוזלטר האחרון ששלחה לפעיליה כתבה כי "מכיוון שנפתחה חזית שמוביל עמיר פרץ נגד המשך השותפות הקיימת זה שנים בין העבודה ובין סיעת עוגן בראשות עופר עיני החלטתי למנוע את חידוש המסורת הקלוקלת של התכתשויות פנימיות ופשוט להביא את העניין בהקדם ובלי לבזבז זמן להכרעתו הדמוקרטית של המוסד הקובע בעניין. כך נוכל להכריע האם ממשיכים את השותפות עם עופר וסיעתו (שכל חבריה גם הם חברי מפלגת העבודה, אב"ז) או האם מציבים מועמד מול עופר (פרץ, כאמור, רוצה את איתן כבל, אב"ז). זהו עימות פוליטי לכל דבר, ועימותים פוליטיים אני מעדיפה להכריע חד וחלק בהצבעה דמוקרטית, ולבקש מהוועידה אמון ותמיכה בדרכי".

מלשכת פרץ נמסר: "אין מדובר בסוגייה פרסונאלית אלא בנושא ערכי ואידיאולוגי על הזכות לבחור ולהיבחר במפלגה דמוקרטית. אנו מבקשים כי מפלגת העבודה תחזור לעצמה וכי המועמדים להסתדרות ירגישו מחויבות לערכי תנועת העבודה. אנו דורשים הצבעה חשאית בנושא זה מכיוון שלצערנו הרב, נערך מסע של לחצים בלתי סבירים על חברי מפלגה המבקשים להצביע באופן דמוקרטי".

מזכ"ל מפלגת העבודה חיליק בר אמר כי "ועידת מפלגת העבודה שהיא הגוף הדמוקרטי הנבחר העליון במפלגה תכריע ביום רביעי בהצבעה דמוקרטית בסוגיית הבחירות להסתדרות. עם קבלת ההכרעה המפלגה תתייצב בכל הכוח מאחורי כל החלטה שתתקבל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

"דבר עם הסוכן שלי". מי בכלל צריך את העיבוד?

המקור הצרפתי מביס את הגרסה הבריטית בנוקאאוט

שר הבריאות ניצן הורוביץ
עיסאווי פריג'
שרת הסביבה תמר זנדברג

פול ידיעות אחרונות
ישיבת ממשלה שבועית
צלם: אלכס קולומויסקי

צילום : אלכס קולומויסקי / ידיעות אחרונות / תצלום פול / POOL 
ישיבה
ממשלה
כנסת
ירושלים

לזנדברג היתה הזדמנות להותיר חותם והיא החמיצה אותה

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ