ארבע קטיושות נפלו בגליל המערבי סמוך לגבול הצפון; רסיסי רקטה פגעו במיכל גז

לא היו נפגעים אך נגרם נזק. צה"ל השיב באש; במערכת הביטחון סבורים שחיזבאללה לא מעורב בירי, אלא ארגון פלסטיני הקשור לג'יהאד העולמי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רדיו לבנון דיווח הבוקר (שלישי) כי מפקדי יוניפי"ל בדרום לבנון קיימו פגישת חירום הבוקר באזור נקורה וכן שיחות עם מפקדי צבא לבנון וצה"ל, במטרה לשמור על השקט וכדי למנוע הסלמה בעקבות ירי הרקטות לעבר ישראל הלילה. בהודעה שנמסרה מיוניפי"ל נמסר כי הם יפעלו לשמירה על השקט ולא יאפשרו הידרדרות המצב והפרת החלטת 1701. במקביל דווח כי צבא לבנון איתר את מקור ירי הרקטות סמוך לכפר רמיש, נמרוחק כמה מאות מטרים מהיישוב נטועה.

ארבע רקטות נפלו הלילה בשטח ישראל באיזור הגליל המערבי, סמוך לגבול הצפון. כוחות משטרה וצבא סרקו את האיזור לאחר שהתקבלו דיווחים על הדי פיצוצים עזים באיזור, ואישרו כי מדובר בארבע קטיושות בקוטר 122 מ"מ. איש לא נפגע מהירי, אך נזק נגרם לכמה מבנים - בין היתר לצובר גז שעלה באש. לא נשמעה אזעקה ביישובי הצפון.

כוחות תותחנים של צה"ל השיבו בירי ארטילרי לעבר מקורות הירי. במהלך הלילה פעלו כוחות כיבוי גדולים בניסיון להשתלט על דליקה שפרצה בעקבות פגיעתה של אחת הקטיושות במיכל הגז ובכמה לולים באחד מיישובי הצפון. בלבנון דיווחו כי שישה פגזים ישראליים פגעו בשטחים פתוחים סמוך לעיירה עיית'א אשעב, נזק נגרם לרכוש אך לא היו נפגעים.

לחצו לייק לקבלת כל העדכונים והפרשנויות ישירות לעמוד הפייסבוק שלכם

הקטיושות חוזרות לצפון

במערכת הביטחון סבורים שלא מדובר בירי חיזבאללה אלא בשיגור של פלג קטן יותר. ככל הנראה מדובר בארגונים המזוהים עם תנועת הג'יהאד העולמית. חלק ניכר מהארגונים הללו הם פלסטינים.

מצה"ל נמסר כי שלוש רקטות התפוצצו ובנוסף נמצא נפל שלא התפוצץ. בסריקות באיזור שנערכו הבוקר נמצא שריד הרקטה שלא אותר במהלך הלילה. בפיקוד הצפון העלו את רמת הכוננות בעקבות האירוע, ומצה"ל נמסר כי הם "מתייחסים לאירוע בחומרה" וכי הם "רואים בממשלת לבנון את האחראית למניעת הירי". עם זאת, החיים בגליל המערבי מתנהלים כסדרם, מוסדות הציבור ובתי הספר פועלים כרגיל ולא ניתנו לאזרחים הנחיות מיוחדות.

משה פרץ, יו"ר ועד היישוב בו נפגעו שני לולים כתוצאה מנפילת הקטיושות, אמר כי התושבים יצאו הבוקר לעבודה בצורה רגילה והחיים בישוב ובאזור מתנהלים כסדרם. לדבריו הירי אכן היה מפתיע אבל היה צפוי נוכח כל האירועים וההתפתחויות באזור: "זה נכון ששורר שקט יחסי אבל היו כמה אירועים של נפילות רקטות בחמש השנים האחרונות ומזל גדול שהפגיעות היו בלולים ולא בבתים". לדבריו, "מערכת הביטחון צריכה לשקול את צעדיה ואולי הגיע הזמן להציב מערכות להתראה מקדימה לרקטות כמו המערכות שהוצבו בדרום".

הבוקר המשיכו כוחות מכבי האש בהשלמת פעולות הכיבוי, בדגש על בלוני הזג שנפגעו ומשמשים לחימום הלולים. אחד הלולים, שבו גידלו אפרוחים, ניזוק קשה מאוד והבוקר החלו לאמוד את הנזק. בשטח עדיין נמצאו כוחות של הצבא ולא מן הנמנע שקצינים מטעם יוניפי"ל יגיעו לזירות במסגרת חקירת האירוע, כפי שקרה במקרים קודמים.

מדובר בתקרית ראשונה מסוגה אחרי קרוב לשנתיים, השמינית מאז הסכם הפסקת האש שסיים את מלחמת לבנון השנייה. עד כה נפצע ישראלי אחד בתקריות הללו.

השתתפה בהכנת הידיעה: גילי כהן

Read this article in English: Four rockets hit northern Israel, no injuries

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ