נתניהו דוחה את הביקורת על הקדמת הפריימריז: תנועתנו דמוקרטית ושקופה

רה"מ הודיע באופן רשמי על הקדמת הבחירות לראשות הליכוד בישיבת הסיעה בכנסת, והכחיש את הדיווחים כי הבטיח שריון ברשימה לאהוד ברק

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

ראש הממשלה, בנימין נתניהו הודיע היום בצהריים (שני) באופן רשמי על כוונתו להקדים את הבחירות לראשות הליכוד ל-31 בינואר. בישיבת סיעת הליכוד, שאליה הגיע גם המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, אמר נתניהו כי "מעבר לכך שאנו חוסכים כמה מיליוני שקלים טובים לתנועתנו, חשוב שלא נכנס לסבב פנימי, ונהיה פנויים לטפל באתגרים הגדולים העומדים לפנינו".

בתגובה לטענות שנשמעו אתמול ולפיהן הקדמת הבחירות הפנימיות הינה הליך לא חוקי, אמר ראש הממשלה כי "התנועה שלנו היא דמוקרטית, פתוחה ושקופה, כל אחד יכול להציג את מועמדותו ולהתחרות". הוא הוסיף כי "הליכוד היא תנועה מאוחדת. דיברתי אמש עם כל חברי הסיעה, ואני שמח לומר שקיבלתי תמיכה מרבים. הליכוד הוא תנועה מסודרת ויציבה, שפועלת בדרך אחראית, ועם ישראל מעריך את זה".

השר שלום, שמקורביו סיפרו אמש כי בכוונתו להיאבק בהחלטת נתניהו על ידי נקיטת אמצעים משפטיים, סירב להתייחס היום לסוגיה. לדברי המקורבים, מטרת הפריימריז היא לבחור מועמד מתאים ערב הבחירות. המקורבים הוסיפו כי המהלך יגרום לשרי הליכוד להתעסק בחודשיים הקרובים רק בבחירות הפנימיות, ולא בנושאים החשובים שעל הפרק.

נתניהו, בישיבת סיעת הליכוד, היום

במהלך ישיבת הסיעה קראה ח"כ ציפי חוטובלי לנתניהו להסיר את העמימות סביב הדיווחים ששריין מקום ברשימת הליכוד לאהוד ברק ולמפלגתו. "חלק מהמשמעות של היותנו מפלגה דמוקרטית היא שקיפות של המהלכים", אמרה חוטובלי, "הניסיון להעביר מהלך של הכנסת יריב פוליטי ורעיוני לשורות המפלגה, אסור שיעבור במחטף ללא דיון בסיעה".
 נתניהו אמר לה בתגובה כי "אני מבטיח לך בהן צדק שמעולם לא הבטחתי לאהוד ברק שריון ומעולם לא התבקשתי".

על פי חוקת הליכוד, הבחירות הפנימיות היו אמורות להתקיים חצי שנה לפני מועד הבחירות לכנסת. עם זאת, ראש הממשלה מעוניין ככל הנראה לנצל את מעמדו החזק בליכוד ולערוך בהקדם בחירות לתפקיד היו"ר. כמו כן, במפלגה מעוניינים להיערך למצב שבו אחת מהשותפות הקואליציוניות תחליט להפיל את הממשלה, וכך להיות מוכנים לבחירות. בליכוד ציינו גם כי בחירות בתאריך מוקדם יחסכו לתנועה מיליוני שקלים. בנוסף לאפשרות ששלום יתמודד בבחירות - למרות שהוא עצמו עדיין לא הודיע על כך, יתמודד שוב מול נתניהו משה פייגלין.

נתניהו בכנס הליכוד באוקטובר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ