אלמונים ניסו להצית מסגד בכפר סמוך לאריאל

במהלך הלילה הושלך אל תוך המסגד בכפר ברוקין צמיג בוער, ועל קירותיו רוססו כתובות נאצה. לפני חודשיים הקימה המשטרה צוות לחקירות ההצתות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

על אף הקמת צוות חקירה מיוחד של היאחב"ל, הצתות המסגדים נמשכות. אלמונים הציתו והשחיתו הלילה (רביעי) מסגד בכפר ברוקין שבשומרון, הסמוך לסלפית. צמיג בוער הושלך אל תוך המסגד מבעד לחלון, אולם רק דלת המסגד נשרפה. כתובות נאצה בעברית רוססו על קירותיו החיצוניים של המסגד, ושני כלי רכב שחנו בסמוך הוצתו גם הם.

כביש הגישה לכפר ברוקין מתחבר לכביש ראשי, עליו נוסעים יהודים ופלסטינים, והגישה לכפר פשוטה. מהמשטרה נמסר כי התקרית נמצאת בחקירה.

בעקבות הצתת מסגד בכפר הבדואי טובא זנגריה שבגליל העליון לפני כחודשיים, הוקם צוות חקירה מיוחד של היאחב"ל לחקירת מקרי ההצתה. כמה פעילים בנוער הגבעות אמרו בתחילה כי הם חששו מהצוות, אך העובדה שהם עצרו ושחררו חשודים רבים בלא כלום, הביאה אותם למסקנה שאין ליאחב"ל יתרון על יחידות אחרות.

הצתת המסגד בטובא זנגריה גרמה נזק רב לחלקו הפנימי של המבנה, וספרי קודש רבים עלו באש. בעקבות ההצתה ה נרשמו עימותים אלימים בין עשרות מתפרעים באזור היישוב ובין כוחות משטרה שהגיעו למקום. מקרה ההצתה זכה לשורה של גינויים ברחבי הארץ. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו "רתח מזעם" כשראה את התמונות וציין כי מדובר בפעולה הנוגדת את ערכי חופש הדת והפולחן.

בתחילת חודש ספטמבר נזרקו צמיגים בוערים את תוך מסגד בכפר קוסרא הסמוך לשכם, וחלונותיו נופצו, ככל הנראה כנקמה על הריסת בתים במאחז מגרון באותו לילה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ