בעבר, הח"כים דווקא הצטיינו במתן הטבות לערוץ 9

בשנים האחרונות החליטה ועדת הכלכלה להתחשב בערוצים שונים במגוון נושאים ובכלל זה בערוץ 10, לעיתים בניגוד למוחלט לעמדת משרד התקשורת

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

בניגוד להחלטה בעניין ערוץ 10, ועדת הכלכלה דווקא הצטיינה לאורך השנים האחרונות בהטבות שונות לגופי השידור. אחד המקרים הבולטים ביותר היה בחירתה של הוועדה לבטל את דמי המעבר שערוץ 9 היה אמור לשלם ליס ולהוט. תשלום זה ניתן עבור העברת הערוץ בפלטפורמות. ההחלטה התקבלה על ידי הוועדה בניגוד מוחלט לעמדת משרד התקשורת ומשרד המשפטים. ערוץ 9 גייס לעזרתו את חברי הכנסת של ישראל ביתנו, אשר הצביעו לטובתו, ולמרות התנגדות הגורמים הרלוונטיים - זכה להטבה שחסכה לו מיליוני שקלים בשנה.

נוסף על כך, עוד בתקופת כהונתו הנוכחית של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולפני שאירע שינוי הגישה כלפי ערוץ 10, סייעה לו הוועדה כמה פעמים - החל בהפחתת מחויבויותיו למחויבויות הבסיס המינימליות לפי החוק, המשך בפריסת חובות וכלה בחקיקת הרישיונות ששינתה את השוק כולו כדי לאפשר לערוץ אופק מסחרי. דחיית התמלוגים ניתנה לא רק לערוץ 10 אלא לכלל זכייניות הטלוויזיה המסחרית, שכוללות גם את רשת וקשת. במסגרת חקיקת הרישיונות, זכו קשת ורשת להטבה משמעותית נוספת שבמסגרתה נקבע בחוק כי לאחר המעבר לרישיונות יורשו להחזיק בצוותא בחברת החדשות למשך שלוש שנים נוספות. לצד הטבה זו, נקבע בחקיקת הרישיונות כי מותג 22 יילקח מהן.

ואולם, מרבית ההקלות שניתנות לגופי התקשורת השונים התבצעו בגופי הרגולציה - הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלוויין - וכלל לא הגיעו לוועדת הכלכלה. הטבות אלה כללו פעמים רבות צמצום ודחייה של מחויבויות שונות.

הדיון הקודם על עתידו של ערוץ 10 בוועדת הכלכלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ