נתניהו אישר: הוצאת צווי מעצר מנהליים למתפרעים, שישפטו לפי הדין הצבאי

ראש הממשלה קיבל את המלצות שר המשפטים והשר לביטחון פנים. בשלב זה דוחה נתניהו את המלצת מערכת הביטחון להגדיר את המתפרעים "יעדי טרור"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אימץ את המלצותיהם של השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ושר המשפטים יעקב נאמן לטיפול במפרי הסדר היהודים ביהודה ושומרון. ההמלצות הוגשו לאחר דיוני עם נציגי השב"כ, צה"ל המשטרה והפרקליטות.

ראש הממשלה אישר להוציא לאלתר צווי מעצר מנהליים לפורעים, להגדיל מיידית את מספר פעילי הימין הקיצוני שיורחקו מהגדה המערבית, להתחיל ולשפוט מתפרעים יהודים בבתי דין צבאיים. בנוסף, אישר נתניהו מתן סמכות מעצר לחיילי צה"ל בגדה המערבית

כמו כן יוגדלו צוותי החקירה המיוחדים של השב"כ והמשטרה, הפרקליטות וצה"ל ויוגדלו המשאבים לחקירות. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי בשלב זה דוחה נתניהו את המלצת מערכת הביטחון להגדיר את פעילי הימין הקיצוני המתפרעים בגדה המערבית כיעדי טרור.

"מי שירים יד על חיילי צה"ל או שוטרי ישראל ייענש בחומרה", אמר נתניהו. "דין מפרי הסר בחטיבת אפרים כדין מפרי הסדר בהפגנות נגד הגדר בבלעין. מדובר בגרעין קטן שאינו מייצג את ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון, שהם נאמנים למדינה ולחוקיה ומגנים את הפורענות".

ההמלצות התקבלו בשל האירועים החמורים בלילה שבין יום שני לשלישי. בין השאר, התפרעו עשרות פעילי ימין על כביש 55 ופגעו בכלי רכב חולפים, ובהם גם כאלה של צה"ל. לאחר מכן חדרו כ-50 פעילים לבסיס החטיבה המרחבית אפרים, יידו בקבוקי צבע וניקבו את מציגיהם של שני רכבים".

במהלך האירועים גם יודו אבנים לעבר מפקד החטיבה, אל"מ רן כהנא וסגנו. דלת הג'יפ בה נסעו נפתחה בכוח ובלוק שנזרק לתוכו פצע קלות את הסגן, סא"ל צור הרפז. היום התעמתו עשרות פעילי ימין עם שוטרים שפשטו על דירה בשכונת קרית משה בירושלים במטרה לבצע מעצרים, על רקע האירועים האלימים ופשעי השנאה אתמול והיום. מפירי הסדר, חלקם פעילי ימין שהורחקו מיצהר, ניקבו צמיגים ושברו שמשות לניידות המשטרה.

מנכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר בתגובה להחלטת נתניהו: "צעדי הממשלה לטיפול באלימות הימין - קוסמטיקה בלבד. בהחלטות ראש הממשלה אין שום חדש ובשטח האנרכיה תימשך. על ראש הממשלה להודיע כי לא יבהל מאלימות הימין ויפנה את המאחזים שהפכו לבית גידול לנוער הגבעות".

תג מחיר בכפר יאסוף שליד שכם, אתמול

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ