נתניהו: "מי שיפגע בחיילי צה"ל - ישלם מחיר יקר"

בכנס של הליכוד שב וגינה רה"מ את השתוללות הימין הקיצוני. באשר למבקשי המקלט מאפריקה אמר: "רק פרומיל מהם פליטים"

אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופיר בר-זהר, פרשנות
אופיר בר-זהר

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב וגינה היום (חמישי) בחריפות את התפרעויות הימין הקיצוני בימים האחרונים, ההתקפות על חיילי צה"ל והצתות המסגדים. בנאום שנשא בפני חברי מרכז הליכוד אמר נתניהו כי "מי שיעז להרים יד על חיילי צה"ל או מג"ב ישלם מחיר יקר. אני מתחייב לכך. לא ניתן לאיש מתוך העם שלנו לפגוע בחיילינו, שוטרינו או אנשינו".

נתניהו אמר כי מדובר בקבוצה קטנה וקיצונית, המכתימה את כלל ציבור המתנחלים, שהם "ציבור נאמן ושומר חוק, אתם יודעים מה חלקם בצבא ובשורות הפיקוד הבכירות. אני מבין היטב כיצד התגייסו מיד ראשי יש"ע וגינו בתוקף את מעשי הקבוצה הזו. נעצור אותם ונשפוט אותם. לא יהיו שום הנחות או הקלות".

בנוסף, נתניהו התייחס לסוגיית המסתננים והשוהים הבלתי חוקיים בישראל, והזכיר גם את תוכניתו להילחם בתופעה, שאושרה ביום ראשון השבוע. "אנו עדים לגל מסתנני עבודה בלתי חוקיים שהולך וגובר" אמר נתניהו. "התופעה הזו מהווה איום של ממש על החברה שלנו, הכלכלה שלנו ועל עתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

נתניהו בכנס מרכז הליכוד, היום

"הייתי לפני כמה ימים באילת, הלכתי לשכונות, דיברתי עם האנשים. אתה מדבר עם אמא בוכייה כבר מעבר לייאוש. אומרת שהיא לא יכולה לצאת לרחוב עם הילדה. שמעתי דברים דומים גם בערד, אותם דברים גם בתל אביב. אני לא מדבר על פליטים. מדינת ישראל מכבדת את התחייביותיה לפליטים אבל בדקנו כמה מהשיטפון האנושי הזה הם פליטים ומצאנו פרומיל. לא אחוז, פרומיל. אלה מסתנני עבודה בלתי חוקיים".

נתניהו התייחס גם למהפכות בעולם הערבי: "לפני פחות משנה חזינו בתופעה שנקראה האביב הערבי. אמרו לנו שזה הזמן לוויתורים, שזה הזמן להצטרף לגל של הקדמה והעתיד. אנחנו היינו הרבה יותר זהירים. הציבור הבין שזאת הדרך הנכונה שהליכוד יוביל את המדינה. נמשיך להוביל אותה בשנתיים הקרובות ואם ירצה השם גם לאחר מכן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ