שנתיים וחצי לאחר שקיבל חנינה |

זכריה זביידי שוב מבוקש

ישראל חננה את זביידי יחד עם יתר פעילי גדודי חללי אל אקצה שהסכימו לחדול מטרור. באחרונה העבירה לו מסר כי יילכד אם לא ישהה במעצר

אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי יששכרוף צרוב
אבי יששכרוף

זכריה זביידי, לשעבר מפקד גדודי חללי אל אקצה בג'נין, שזכה לחנינה מישראל לפני כשנתיים וחצי, שב לאחרונה למעמד של מבוקש. בימים האחרונים הודיעו מנגנוני הביטחון הפלסטינים לזביידי על פי דרישת ישראל, כי עליו לשהות במעצר במתקני הרשות הפלסטינית במהלך כל שעות היום והלילה, ולא תפעל ישראל בכדי לעצור אותו. שירות הביטחון הכללי סירב להגיב לידיעה.

זביידי אישר את הדברים בשיחה עם"הארץ", אך אמר כי לא ברורה לו סיבת שלילת החנינה. בשבוע שעבר נעצר אחיו של זביידי ואחד מאנשי התיאטרון שעובדים איתו בתיאטרון החירות במחנה הפליטים.

בקיץ 2007 הושג הסכם חנינה בין גדודי חללי אל אקצה (באמצעות הרשות הפלסטינית) וישראל, לפיו 178 פעילי הגדודים שיחדלו מפעילות טרור וימסרו את נשקם לרשות יזכו לחנינה. במסגרת ההסכמה ניתנה חנינה גם לזביידי. זביידי טען בזמנו שאנשי הגדודים חתמו על ההתחייבות להפסיק את התקיפות נגד ישראל ולהצטרף למנגנוני הביטחון של הרשות עוד לפני שהתקבלה כל ערבות מישראל להימנע מפגיעה בהם.

זכריה זביידי בג'נין לפני כשבוע וחצי

הסכם המבוקשים שגובש בין השב"כ לביטחון המסכל בגדה כולל ארבעה סעיפים: 1. המבוקשים יבטיחו לנתק כל קשר עם גדודי חללי אל-אקצא ולא להשתתף בפיגועים; 2. הם ישהו כשבוע באחד ממוסדות הרשות, וייאסר עליהם השימוש במכשירי הטלפון הניידים שברשותם או יצירת קשר עם פעילים בגדודי חללי אל-אקצא; 3. המבוקשים לא יעזבו את אזור מגוריהם למשך שלושה חודשים, שייחשבו כ"תקופת מבחן"; 4. לאחר מכן תותר תנועתם המלאה ברחבי הגדה.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

באפריל 2009 פתח זכריה זביידי בשתי קריירות חדשות במקביל. לאחר שמונה לפקיד במשרד לענייני אסירים ברשות, הודיע זביידי כי ישמש גם כמנהל תיאטרון החירות במחנה הפליטים בג'נין. הדבר נמסר במסיבת עיתונאים משותפת עם השחקן ג'וליאנו מר, שניהל את התיאטרון ונרצח בינתיים.

בראיון לערוץ 10 ביולי 2008, כינתה טלי פחימה את זכריה זביידי "הזונה של השב"כ". פחימה, שריצתה שתי שנות מאסר לאחר שהורשעה בתמיכה בארגון טרור וסיוע לאויב בשעת מלחמה בעקבות קשריה עם זביידי, הוסיפה: "אני לא מוכנה אפילו לראות אותו ואני לא מוכנה אפילו לדבר איתו". לדבריה, הוא חייב לספר לעם הפלשתיני על המשא ומתן שהוא מנהל עם השב"כ לצרכיו האישיים.

כתבות מומלצות

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

נרי 24.6

כשאני מביטה בנשים הצעירות שאני פוגשת אני קצת מקנאה בהן

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ